Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2020, 13:16

Notebooky Huawei sú oficiálne aj na Slovensku. Potešia pokročilými vlastnosťami

Huawei MateBooky sú ľahko prenosné i elegantné, pričom obsahujú inovatívne funkcie a cielia na manažérov, študentov či mladých profesionálov.

Notebooky Huawei sú oficiálne aj na Slovensku. Potešia pokročilými vlastnosťami
Zdroj: Huawei

Huawei prináša na slovenský trh niekoľko kompaktných notebookov. Sú ľahko prenosné i elegantné, pričom obsahujú inovatívne funkcie a cielia na manažérov, študentov či mladých profesionálov. Jednou z hlavných výhod je tiež dlhá výdrž na nabitie.

MateBook 13

MateBook 13 je ultraľahký 13-palcový notebook, ktorý obsahuje celokovové telo a displej s rozlíšení 1440 pixelov s minimálnymi rámčekmi. Jedným z trendov v oblasti produktivity na notebookoch sú displeje, ktoré zobrazujú viac informácií vďaka pomeru strán 3:2.

Výrobcovia týmito displejmi postupne nahrádzajú širokouhlé displeje s pomerom strán 16:9, nakoľko väčšina zobrazovaného obsahu je dnes orientovaná skôr na výšku, ako na šírku.

Notebook disponuje dostatočným výkonom pre akékoľvek bežné úlohy - v konfigurácii pre slovenský trh bude mať štvorjadrový procesor Ryzen 5 od spoločnosti AMD, 8GB RAM a rýchly SSD disk. Grafické nároky pokryje čip Radeon Vega 8.

Senzor odtlačkov prstov v tlačidle pre zapínanie zariadenia kombinuje dve akcie. Jedným stlačením sa totiž MateBook 13 nielen zapne, ale zároveň aj odomkne. 

Pri cestovaní používatelia ocenia možnosť zabaliť si so sebou iba jednu nabíjačku pre všetky zariadenia s USB-C. Adaptérom s výkonom 65W, ktorý je pribalený k MateBooku 13, môžete nabíjať nielen samotný notebook, ale aj akékoľvek iné zariadenie kompatibilné s nabíjaním cez USB-C. 

Nová úroveň prepojenia notebooku a smartfónu

Ďalšie riešenie, ktoré má spoločné celá séria MateBook vrátane modelu MateBook 13, je sada funkcií, ktorá uľahčuje vzájomnú synchronizáciu a spoluprácu zariadení Huawei. Huawei Share umožňuje využiť nové spôsoby ovládania telefónu použitím klávesnice a myši počítača, prípadne ďalších vstupných zariadení pripojených k notebooku.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.