Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2020, 10:15

Nie sú najlepšie. Tieto slúchadlá by sme však brali všetkými desiatimi

  • Vyskúšali sme extra pokročilé slúchadlá v miniatúrnom tele Samsung Galaxy Buds Live.
  • Obsahujú aktívne potláčanie okolitého hluku ANC, tri mikrofóny, zaujímavú zvukovú komoru a iné technologické vychytávky.
  • Prečítajte si náš test, kde sú plusy i mínusy zariadenia. 

Keď sme po prvý raz zazreli uniknuté obrázky slúchadiel Samsung Galaxy Buds Live, mysleli sme, že ide o vtip. Slúchadlá totiž vyzerajú ako fazuľa. Žartom sme ich dokonca i volali Galaxy Beans, teda v preklade z angličtiny - Galaxy Fazule.

Odpusťte tento familiárny úvod, no neoddeliteľne nám patrí k celkovému dojmu z testovania. Vtipne vyzerajúce slúchadlá totiž akoby najskôr klamali telom a vyvolávali pocit nedôvery. Môže vôbec takáto "vecička" uspokojiť hudobné očakávania používateľa?

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​​Sú to prvé slúchadlá svojho druhu a nič podobné sme ešte nevideli. S jemnými pochybnosťami sme ich nemotorne vkladali po prvý raz do uší. O to viac nás šokoval ich zvukový prednes. Poďme si však naše dojmy najskôr podrobnejšie rozobrať. 

Dizajn a konštrukcia

Slúchadlá prichádzajú v malej krabičke, ktorá plní i úlohu nabíjania. Dodáva im šťavu zakaždým, keď ich do nej odložíte. Nabíjanie prebieha pomocou kovových pinov, ktoré sa prikladajú ku kovovým plôškam na slúchadlách. Samotná krabička sa tiež nabíja, prostredníctvom USB-C konektora. 

Zdroj: Samsung

​Slúchadlá nám po vložení do uší perfektne sadli. Napriek počiatočným obavám z vypadávania sme ich nosili celý týždeň s absolútnou istotou. Svoju zásluhu má na tom najmä ergonomický tvar a tiež gumené nástavce, ktoré prichádzajú v dvoch veľkostiach. Mimochodom, tieto nástavce idú do ušnice na lepšiu fixáciu, nie do zvukovodu. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.