Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2020, 00:01

BlackBerry ohlasuje návrat. Chýbať mu nebude typická črta

Nový smartfón od BlackBerry s vysokou mierou bezpečnosti máme spoznať už v roku 2021.

BlackBerry ohlasuje návrat. Chýbať mu nebude typická črta
Zdroj: Reuters

Spoločnosť BlackBerry bola kedysi symbolom biznis-telefónov. Vo svojej dobe mali veľký displej a pohodlnú QWERTY klávesnicu, na ktorú si zvykol nejeden používateľ.

So značkou sa navyše spájala aj vysoká bezpečnosť zariadení. Napokon, aj vďaka tomu ich vyhľadávali mnohí významní podnikatelia, politici a dokonca svojho času i bývalý americký prezident Barack Obama. 

S prichádzajúcim svetom smartfónov však BlackBerry postupne upadal do zabudnutia. Nedokázal plne naskočiť na vlnu nových výkonných operačných systémov. Ich vlastný nestačil a síce sa snažili hľadať šťastie s operačným systémom Android, neviedlo to k zásadnému úspechu.

Značka sa teda na dlhšiu dobu odmlčala. Aktuálne sa však objavil na stránkach poskytovateľa mobilných bezpečnostných služieb Onward Mobility oznam, že BlackBerry chystá veľký návrat, informuje portál Android Authority

Zatiaľ nie je známych veľa podrobností, no veľký oznam na stránke Onward Mobility hlása, že návrat BlackBerry sa má konať budúci rok a smartfón má obsahovať 5G konektivitu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.