Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2020, 00:01

Vďaka týmto aplikáciám rozpoznáte huby, rastliny i vtákov

Ak nepatríte k ľuďom, ktorí boli práve najbystrejší z biológie či prírodovedy, máme pre vás zopár tipov na aplikácie.

Keď idete na výlet do prírody, zrejme sa snažíte vychutnávať si čas bez mobilu v ruke. A tak to má byť. Veď pozerať do obrazoviek telefónu môžete hocikedy. Sú však výnimočné prípady, kedy vám telefón môže pomôcť. Či už ako offline navigácia po turistických trasách, alebo ako nástroj na vzdelávanie.

Ak teda nepatríte k ľuďom, ktorí boli práve najbystrejší z biológie či prírodovedy, máme pre vás zopár tipov. Vďaka nim sa môžete blysnúť pred kamarátmi na výlete, alebo pred svojimi deťmi. Nasledujúce tipy na aplikácie navyše poučia aj vás. 

PlantNet

Pozeráte sa na nejaký kvet a snažíte sa urputne spomenúť, čo je to zač? Ak nenosíte v hlave obrovský atlas rastlín, môžete ho nosiť aspoň v smartfóne. Stačí si nainštalovať aplikáciu PlantNet identifikácia rastlín a neznáme kvety či stromy už nebudú také tajomné. Stačí odfotiť rastlinku a aplikácia vám dá návrhy, čo by to konkrétne mohlo byť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.