Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2020, 11:09

WhatsApp sa čoskoro zbaví toho, čo nás na ňom najviac rozčuľuje

  • Populárna chatovacia aplikácia WhatsApp chystá zmenu, ktorá mnohých poteší.
  • Čoskoro bude mať podporu viac aktívnych zariadení a synchronizáciu histórie správ.
WhatsApp sa čoskoro zbaví toho, čo nás na ňom najviac rozčuľuje
Zdroj: WhatsApp

Kým inde je využívanie jedného účtu na viacerých zariadeniach samozrejmosťou, pre populárny WhatsApp je to stále neprekonateľný problém.

Nejeden používateľ narazil na to, že akonáhle sa do svojho účtu prihlási na inom zariadení, účet sa mu na tom pôvodnom okamžite odhlási a staré správy zmiznú, pokiaľ nemá manuálne nastavené zálohovanie.

Neprekonateľný problém WhatsAppu

Tomu má byť v budúcnosti koniec, pretože aplikácia chystá možnosť používať jeden účet až na štyroch zariadeniach zároveň. Medzi nimi sa zároveň budú samy synchronizovať aj všetky prijaté a odoslané správy.

Zatiaľ nie je jasné, či to bude platiť aj naprieč platformami, konkrétne medzi Androidom a iOS. Databázy týchto systémov totiž aktuálne nie sú kompatibilné.

Sprevádzkovať synchronizáciu medzi viacerými zariadeniami je každopádne pre WhatsApp tvrdší oriešok, než by sa mohlo zdať. Správy využívajú koncové šifrovanie ("end-to-end"), takže ich môžu "rozlúštiť" len zariadenia odosielateľa a príjemcu. Nikto iný.

Vízie na budúci rok

Preto bude nasadenie funkcie, ktorá by správy synchronizovala medzi viacerými zariadeniami, ťažšie. Funkcia zatiaľ nemá presný dátum uvedenia do prevádzky, vzhľadom k takejto razantnej premene fungovania však očakávame, že o tom autori dajú s dostatočným predstihom vedieť.

V súčasnosti je synchronizácia stále vo vývoji, takže počítajte skôr s niekoľkými mesiacmi, možno sa tak stane až na budúci rok. Aj to je lepšie ako doterajší stav.

Okrem toho sa povráva, že WhatsApp bude mať konečne dostupnú aplikáciu aj pre tablety iPad. Táto aktualizácia zrejme bude súvisieť s nasadením vyššie spomínanej podpory synchronizácie jedného účtu na viacerých zariadeniach.

Prípadná budúca aktualizácia by mala potešiť rozsiahlu základňu používateľov. Službu WhatsApp, ktorú vlastní americká internetová spoločnosť Facebook, používajú viac ako dve miliardy užívateľov.

Stala sa tak po sieti Facebook len druhou platformou medzi sociálnymi médiami, ktorá túto hranicu hranicu pokorila.

Ticketportal.sk