Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 09:57

Google predstavil priameho konkurenta pre nový iPhone SE s agresívnou cenou

  • Nový Google Pixel 4a prichádza s cenou 349 eur.
  • Na zadnej strane má len jeden fotoaparát. Očakáva sa však od neho slušný výkon.
Google predstavil priameho konkurenta pre nový iPhone SE s agresívnou cenou
Zdroj: Google

Google nie je len známym vyhľadávačom či vývojárom operačného systému Android, ale tiež výrobca smartfónov. Len pred nedávnom sme vám priniesli recenziu jeho vlajkovej lode Google Pixel 4XL, pričom aktuálne výrobca uviedol jej „odľahčenú“ verziu, teda lacnejší Google Pixel 4a.

Táto novinka sa bude v Európe predávať za približné 349 eur a Google ňou útočí na iPhone SE 2020, ktorý je však o vyše 100 eur drahší.

Google Pixel 4a má OLED displej o veľkosti 5,81 palca s rozlíšením Full HD+. Zaujímavosťou je jeho natiahnutý pomer strán 19,5:9 a tenké rámiky, nakoľko vlajková loď bola práve známa hrubšími rámikmi a väčšou bradou vo vrchnej časti zariadenia.

Displej obsahuje tiež výrez na fotoaparát, ktorý samozrejme slúži na selfie portréty a má rozlíšenie 8 MP.

Zdroj: Google

V rámci konštrukcie nájdete na zadnej strane skener odtlačkov prstov a dokonca je tu aj 3,5 mm jack na slúchadlá. Batériu s kapacitou 3140 mAh nabijete prostredníctvom USB-C konektora rýchlym 18 W nabíjaním.

Smartfón poháňa osemjadrový čipset od Qualcommu, presnejšie Snapdragon 730. Sekunduje mu 6 GB pamäte RAM a interné úložisko má kapacitu 128 GB. Nedá sa rozšíriť o microSD kartu, čím sa zrejme Google snaží zákazníka jemne nalákať na svoje cloudové úložisko.

Zdroj: Google

​Na zadnej strane je len jediný fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 12,2 MP. Mimoriadne sme zvedaví na jeho schopnosti, keďže Google je známy špičkovými mobilnými fotkami s jediným snímačom.

Zdroj: Google

Skvele vyšperkovaný softvér dokázal v predošlých Google Pixeloch divy a pravidelne bol v rámci „single lens“, teda jedného snímača medzi najlepšie hodnotenými. To, na čo potrebujú výrobcovia vo svojich stredných triedach viac snímačov, dokázal Google s jedným a so šikovným softvérom.

Mimochodom, dostupná bude aj 5G verzia, za ktorú si priplatíte, pretože jej cena sa má pohybovať na hranici 500 eur.