Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 16:57

Huawei prvýkrát prekonal Samsung aj Apple. Predal najviac smartfónov

  • Prvý raz Huawei predstihol juhokórejský Samsung a prvýkrát za posledných deväť rokov sa lídrom na trhu so smartfónmi stala iná firma ako Samsung alebo Apple.
  • Prečo môže ísť podľa analytikov o krátkodobý úspech?
Huawei prvýkrát prekonal Samsung aj Apple. Predal najviac smartfónov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Pred rokom by to snáď predpovedal len málokto. Huawei v tom období práve zakúšal postupné odrezávanie Googlu od svojich mobilných zariadení a celý smartfónový svet čakal, ako si Huawei bez jeho podpory a aplikácií poradí.

Veci však nabrali úplne iný spád a čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei Technologies sa za 2. kvartál stala svetovou jednotkou v predaji smartfónov, informuje spoločnosť Canalys.

Prvýkrát tak Huawei predstihol juhokórejský Samsung a po prvý raz za posledných deväť rokov sa lídrom na trhu so smartfónmi stala iná firma ako Samsung alebo Apple. Huawei dodal v 2. štvrťroku 55,8 milióna smartfónov, zatiaľ čo Samsung 53,7 milióna.

Zaujímavosťou je, že Huaweiu sa to podarilo napriek zákazom a obchodnej vojne, ktorú voči nemu začali Spojené štáty. Výsledkom je, že Hauwei nemôže využívať služby Google, čo v preklade znamená, že jeho smartfóny uvedené po polovici roka 2019 neobsahujú priamy prístup cez aplikácie do YouTube či Gmailu. Neotvoríte oficiálne ani obchod s aplikáciami Google Play.

"Je to pozoruhodný výsledok, s ktorým by ešte pred rokom veľa ľudí nepočítalo," povedal analytik z firmy Canalys Ben Stanton. Ako však dodal, "nebyť nového koronavírusu, nedošlo by k tomu".

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.