Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 16:57

Huawei prvýkrát prekonal Samsung aj Apple. Predal najviac smartfónov

  • Prvý raz Huawei predstihol juhokórejský Samsung a prvýkrát za posledných deväť rokov sa lídrom na trhu so smartfónmi stala iná firma ako Samsung alebo Apple.
  • Prečo môže ísť podľa analytikov o krátkodobý úspech?
Huawei prvýkrát prekonal Samsung aj Apple. Predal najviac smartfónov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Pred rokom by to snáď predpovedal len málokto. Huawei v tom období práve zakúšal postupné odrezávanie Googlu od svojich mobilných zariadení a celý smartfónový svet čakal, ako si Huawei bez jeho podpory a aplikácií poradí.

Veci však nabrali úplne iný spád a čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei Technologies sa za 2. kvartál stala svetovou jednotkou v predaji smartfónov, informuje spoločnosť Canalys.

Prvýkrát tak Huawei predstihol juhokórejský Samsung a po prvý raz za posledných deväť rokov sa lídrom na trhu so smartfónmi stala iná firma ako Samsung alebo Apple. Huawei dodal v 2. štvrťroku 55,8 milióna smartfónov, zatiaľ čo Samsung 53,7 milióna.

Zaujímavosťou je, že Huaweiu sa to podarilo napriek zákazom a obchodnej vojne, ktorú voči nemu začali Spojené štáty. Výsledkom je, že Hauwei nemôže využívať služby Google, čo v preklade znamená, že jeho smartfóny uvedené po polovici roka 2019 neobsahujú priamy prístup cez aplikácie do YouTube či Gmailu. Neotvoríte oficiálne ani obchod s aplikáciami Google Play.

"Je to pozoruhodný výsledok, s ktorým by ešte pred rokom veľa ľudí nepočítalo," povedal analytik z firmy Canalys Ben Stanton. Ako však dodal, "nebyť nového koronavírusu, nedošlo by k tomu".

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk