Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2020, 11:38

Hľadáte smartfón do 500 eur? Môžete sa poobzerať aj po tomto kúsku

  • Novinka OnePlus Nord zapĺňa medzeru v portfóliu OnePlus. Po drahších vlajkových lodiach je tu stredná trieda z veľmi dobrú cenu.
  • Ako hodnotia smartfón zahraniční odborníci po prvých testoch?
Hľadáte smartfón do 500 eur? Môžete sa poobzerať aj po tomto kúsku
Zdroj: OnePlus

Výrobca smartfónov OnePlus je síce svetovo známy, no v našich končinách ho poznajú skôr ľudia, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie. Čínskej značke sa podarilo preraziť vďaka smartfónom, ktoré ponúkali skvelý pomer ceny a výkonu.

Aj z toho dôvodu ich zvykli nazývať “zabijakom vlajkových lodí”, nakoľko špecifikácie najvyšších modelov OnePlus dosahovali do špičkového segmentu. A stále si pritom ešte držali rozumnú sumu.

Zdroj: OnePlus

​To však platilo až do jari tohto roka, kedy predstavili líniu OnePlus 8, ktorá už cenou patrila do vyššej ligy. Aby OnePlus upokojil zákazníkov a ukázal, že nezabudol ani na rozumnú strednú triedu, pred pár dňami predstavil novinku OnePlus Nord.

Na cenu do 500 eur ponúka veľmi slušné špecifikácie. OnePlus Nord obsahuje 6,44-palcový AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2400 pixelov a môžete využiť až 90 Hz obnovovaciu frekvenciu tohto panelu. Obraz tak bude plynulejší pri načítavaní obsahu i pri hraní podporovaných hier.

Vypýta si to však daň v podobe vyššieho úbytku energie z batérie a v každom prípade si môžete frekvenciu znížiť na štandardných 60 Hz.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk