Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2020, 11:38

Hľadáte smartfón do 500 eur? Môžete sa poobzerať aj po tomto kúsku

  • Novinka OnePlus Nord zapĺňa medzeru v portfóliu OnePlus. Po drahších vlajkových lodiach je tu stredná trieda z veľmi dobrú cenu.
  • Ako hodnotia smartfón zahraniční odborníci po prvých testoch?
Hľadáte smartfón do 500 eur? Môžete sa poobzerať aj po tomto kúsku
Zdroj: OnePlus

Výrobca smartfónov OnePlus je síce svetovo známy, no v našich končinách ho poznajú skôr ľudia, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie. Čínskej značke sa podarilo preraziť vďaka smartfónom, ktoré ponúkali skvelý pomer ceny a výkonu.

Aj z toho dôvodu ich zvykli nazývať “zabijakom vlajkových lodí”, nakoľko špecifikácie najvyšších modelov OnePlus dosahovali do špičkového segmentu. A stále si pritom ešte držali rozumnú sumu.

Zdroj: OnePlus

​To však platilo až do jari tohto roka, kedy predstavili líniu OnePlus 8, ktorá už cenou patrila do vyššej ligy. Aby OnePlus upokojil zákazníkov a ukázal, že nezabudol ani na rozumnú strednú triedu, pred pár dňami predstavil novinku OnePlus Nord.

Na cenu do 500 eur ponúka veľmi slušné špecifikácie. OnePlus Nord obsahuje 6,44-palcový AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2400 pixelov a môžete využiť až 90 Hz obnovovaciu frekvenciu tohto panelu. Obraz tak bude plynulejší pri načítavaní obsahu i pri hraní podporovaných hier.

Vypýta si to však daň v podobe vyššieho úbytku energie z batérie a v každom prípade si môžete frekvenciu znížiť na štandardných 60 Hz.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk