Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 18:30

Unikátny televízor už aj na našom trhu. Presúva sa na špeciálnych kolieskach

Aktuálnou novinkou na Slovensku je unikátny televízor s otočnou obrazovkou Samsung The Sero.

Unikátny televízor už aj na našom trhu. Presúva sa na špeciálnych kolieskach
Zdroj: Samsung

Svet televízorov sa neustále posúva. Od redukcie hrúbky po zlepšovanie technológie zobrazenia, až po novinky v podobe zakrivených televízorov, skladateľných televízorov či 8K rozlíšenia.

Aktuálnou novinkou, ktorú nájdete na našom trhu je unikátny televízor s otočnou obrazovkou Samsung The Sero. Jeho najväčšou zaujímavosťou je, že sa dá ľubovoľne otáčať na šírku aj na výšku, podobne ako telefón alebo tablet.

​Televízor pritom nepotrebuje stojan, pretože ten je už jeho súčasťou konštrukcie. Zároveň je ho možné jednoducho premiestňovať po miestnosti pomocou zabudovaných koliesok The Sero Wheel, ktoré si však musíte dokúpiť.

QLED s rozlíšením 4K UHD

Samsung Sero QE43LS05T (2020), ktorý je vybavený obrazovkou QLED s technológiou Quantum Dot má rad inteligentných funkcií zameraných na prepojenie ďalších smart zariadení napríklad na zrkadlenie obrazovky mobilu, tabletu alebo dokonca počítača na TV.

Otáčanie televízora je podľa výrobcu vhodné najmä na pozeranie obsahu zo smartfónu, v ktorom sa v dnešnej dobe často nachádza obsah vo vertikálnej polohe.

Môžete napríklad využiť funkciu Easy Tap, takže stačí jedno poklepanie mobilom na rám televízora. Vďaka tomuto gestu sa zobrazí obsah na veľkej obrazovke.

Ak počúvate hudbu alebo sledujete video na vašom telefóne, funkcia ich prehrá na The Sero v niekoľkých sekundách. Vďaka aplikácii SmartThings pre Android aj iOS môžete tiež napríklad začať sledovanie filmu na vašom smartfóne a následne jednoducho pokračovať u vás doma na The Sero.

Vďaka režimu Ambient+ vám televízor ponúka možnosť vytvoriť si potrebnú atmosféru napríklad s informáciami, ktoré potrebujete každé ráno.

Nechýba ani podpora Apple AirPlay 2 pre prehrávanie obsahu zo zariadenia s operačným systémom iOS. Popri tom The Sero ponúka aj herný režim v podobe Auto Game Mode (ALLM) a Game Motion Plus.

Nájdete tu aj umiestnený adaptabilný audio systém s celkovým výkonom 60 W vo verzii 4.1, teda vrátane jedného basového reproduktora. 

Model The Sero (Samsung QE43LS05T) bude na slovenskom trhu dostupný s uhlopriečkou 43" (109 cm) za maloobchodnú odporúčanú cenu 1 599 €.