Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2020, 00:01

Radi bicyklujete? Pozrite si, čo dokážu jednotlivé aplikácie

  • Špeciálne sme si posvietili na natívne aplikácie výrobcov, ktoré ponúkajú k svojím smart hodinkám.
  • Pozrite sa, ako vyzerajú aplikácie od Apple, Google, Huaweiu a Samsungu.
  • Ako bonus sme vyskúšali aj ďalšiu obľúbenú appku Strava. 

Smart hodinky sú dnes pomerne trendovou záležitosťou a okrem zobrazovania správ vedia aj zaznamenávať tréningy. K tým najzákladnejším a najobľúbenejším patrí bicyklovanie.

Špeciálne sme si teda posvietili na natívne aplikácie výrobcov, ktoré ponúkajú k svojim smart hodinkám. Apple má k hodinkám appku Aktivita, Huawei využíva pre smart hodinky appku Zdravie, hodinky Moto 360 využívajú aplikáciu Google Fit a Samsung má pre hodinky aplikáciu Samsung Zdravie.

Hodinky prenášajú zaznamenanú aktivitu do príslušnej aplikácie v smartfóne, ktorá rozmení informácie na drobné. Zobrazí rôzne grafy, mapu a kopec údajov o tréningu.

Nie je však appka ako appka. Kým niektoré zobrazujú len základné grafy, iné dokážu vyskladať zaujímavé kontextové grafy a ponúknu aj dodatočné informácie o dĺžke regenerácie.

Okrem toho sa však v článku dozviete aj to, ktorú ďalšiu aplikáciu sa oplatí doinštalovať, ak chcete mať tréning poriadne pod kontrolou:

Google Fit

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Aplikácia Google Fit, s ktorou sme mali spárované hodinky Moto 360 tretej generácie je pekným začiatkom pre mnoho druhov cvičenia. Zobrazuje všetky najzákladnejšie informácie, pričom niektoré z nich aj ukladá do grafu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk