Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2020, 00:01

Radi bicyklujete? Pozrite si, čo dokážu jednotlivé aplikácie

  • Špeciálne sme si posvietili na natívne aplikácie výrobcov, ktoré ponúkajú k svojím smart hodinkám.
  • Pozrite sa, ako vyzerajú aplikácie od Apple, Google, Huaweiu a Samsungu.
  • Ako bonus sme vyskúšali aj ďalšiu obľúbenú appku Strava. 

Smart hodinky sú dnes pomerne trendovou záležitosťou a okrem zobrazovania správ vedia aj zaznamenávať tréningy. K tým najzákladnejším a najobľúbenejším patrí bicyklovanie.

Špeciálne sme si teda posvietili na natívne aplikácie výrobcov, ktoré ponúkajú k svojim smart hodinkám. Apple má k hodinkám appku Aktivita, Huawei využíva pre smart hodinky appku Zdravie, hodinky Moto 360 využívajú aplikáciu Google Fit a Samsung má pre hodinky aplikáciu Samsung Zdravie.

Hodinky prenášajú zaznamenanú aktivitu do príslušnej aplikácie v smartfóne, ktorá rozmení informácie na drobné. Zobrazí rôzne grafy, mapu a kopec údajov o tréningu.

Nie je však appka ako appka. Kým niektoré zobrazujú len základné grafy, iné dokážu vyskladať zaujímavé kontextové grafy a ponúknu aj dodatočné informácie o dĺžke regenerácie.

Okrem toho sa však v článku dozviete aj to, ktorú ďalšiu aplikáciu sa oplatí doinštalovať, ak chcete mať tréning poriadne pod kontrolou:

Google Fit

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Aplikácia Google Fit, s ktorou sme mali spárované hodinky Moto 360 tretej generácie je pekným začiatkom pre mnoho druhov cvičenia. Zobrazuje všetky najzákladnejšie informácie, pričom niektoré z nich aj ukladá do grafu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk