Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2020, 09:52

Instagram dostal novú funkciu, ktorá zjednoduší nakupovanie. Máte ju už aj vy?

Nakupovanie cez Instagram prebieha pomocou samostatnej záložky s logom nákupnej tašky v spodnej lište.

Instagram dostal novú funkciu, ktorá zjednoduší nakupovanie. Máte ju už aj vy?
Zdroj: Alist Daily

Aplikácia Instagram opäť rozširuje svoje možnosti a funkcie. Už dávno pritom nie je appkou len na prezeranie oku lahodiacich fotiek.

Aktuálnou novinkou je logo nákupnej tašky v spodnej lište, cez ktoré sa prekliknete do oddelenia Nakupovania, teda do Instagram Shopping. Tu nájdete už množstvo značiek a produktov, ktoré umožňujú nákup cez Instagram.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​V roku 2018 pribudlo v aplikácii označovanie produktov s cenami a dodatočnými informáciami. Aktuálne sa tak možnosti rozširujú. Po rozklliknutí tovaru si ho môžete na stránke výrobcu rovno kúpiť - avšak bez toho, aby ste opustili appku. Všetko stále pohodlne prebieha vo vnútri aplikácie Instagram.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Portál The Verge upozorňuje, že za pohodlnosť nákupov, ktorú využívajú používatelia Instagramu, musia obchodníci odvádzať poplatok Instagramu, respektíve Facebooku ktorý vlastní Instagram.

Na základe vami vybratých značiek, ktoré sledujete a tiež na základe produktov, na ktoré klikáte, sa vám budú zobrazovať ďalšie podobné produkty. A to nie len v tejto sekcii.

Novinka sa objavila už aj v našej aplikácii. Instagram nás ihneď informoval, že na základe našich nákupných preferencií nám bude zobrazovať personalizovanejšiu reklamu aj na Facebooku.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Ak ešte Nakupovanie nemáte, nezúfajte. Nové funkcie majú postupný nábeh a časom príde aktualizácia aj k vám. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Ticketportal.sk