Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2020, 12:50

Plná baterka za 15 minút? Číňania vyvinuli technológiu, ktorá vám uľahčí život

S novou technológiou by ste mali podľa čínskej firmy nabiť ich telefón za 15 minút.

Plná baterka za 15 minút? Číňania vyvinuli technológiu, ktorá vám uľahčí život
Zdroj: Oppo

Ak nabíjate svoj smartfón počas noci, pravdepodobne neriešite, za koľko sa vám nabije. Ak ste však nútení nabíjať ho v zhone počas ubehaného pracovného dňa, vtedy zvyčajne rátate každé percento, ktoré pribudne. Aj z toho dôvodu majú svoju veľkú úlohu rýchle nabíjačky.

Aktuálnym rekordérom by z tohto hľadiska mohla byť veľká čínska spoločnosť Oppo, ktorá však u nás nie je príliš známa. Podľa ich dnešného príspevku na Twitteri sa totiž chystajú už 15.júla predstaviť extrémne rýchle nabíjanie, upozorňuje portál Android Authority.

Z nuly na stovku by ste tak svoj mobil mohli mať 100%-ne nabitý za 15 minút. Oppo totiž plánuje odhaliť svoje 125 W nabíjanie.  Zatiaľ nie je isté, ktorý bude prvý komerčný produkt s rýchlym nabíjaním od Oppo. Pôjde len o demonštráciu. 

Pripomenieme, že momentálne je Oppo lídrom v rýchlosti nabíjania, a to vďaka svojej technológii SuperVOOC 2.0. Vďaka nej je možné nabiť 4000 mAh batériu za pol hodinu pomocou 65W adaptéra.

Pre porovnanie, už 18W nabíjanie je pokladané za rýchle. V baleniach smartfónov tiež bývajú bežne len 10W adaptéry. Aby sa váš smartfón rýchlo nabil však nestačí len prítomnosť výkonného adaptéru. Rýchle nabíjanie musí podporovať aj samotný telefón.

Portál Android Authority upozorňuje, že rýchle nabíjanie má však aj odvrátenú stránku. Oppo už testovalo rýchle 65W nabíjanie vo svojom modeli Reno Ace 2, o zistilo, že dochádza k degradácii batérie.

Keďže však prichádzajú naďalej s novinkami, ich vývoj zrejme napreduje. Už 15.júla budeme múdrejší a o vývoji situácie vás budeme informovať.