Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2020, 18:30

V Google Mapách pribudne novinka. Vedú sa dohady o tom, na čo vlastne poslúži

V Google Mapách pribudli niektorým používateľom v zahraničí ikony semaforov.

V Google Mapách pribudne novinka. Vedú sa dohady o tom, na čo vlastne poslúži
Zdroj: Droid Life

Google poctivo pridáva do Google Máp rôzne novinky. Podľa portálu Droid Life sa tu v blízkej dobe stretneme so zobrazovaním semaforov. Ich ikona sa totiž objavila v aplikácii jedného z používateľov, ktorý ju pohotovo zachytil.

Otázkou zostáva, k čomu bude presne táto informácia dobrá. Semafory tu totiž boli zatiaľ len zakreslené - bez toho, že by zobrazovali farbu, ktorú práve signalizovala. Zároveň boli všeobecne zakreslené veľmi miniatúrne. Ich veľkosť rástla, ako sa k nim používateľ približoval. V aplikácii ich následne bolo zreteľnejšie vidieť.

Zdroj: Droid Life

​Na jednej strane môže ísť o to, že Google zatiaľ testuje zobrazovanie samotných zariadení a následne prejde do ďalšej fázy, kde ich začne využívať aj prakticky pri navigácii. Po zadaní cieľa v Google Mapách by totiž vypočítal trasu lepšie na základe informácií zo semaforov.

Mohol by brať do úvahy naskočenie zelenej a neposlať vás čakať do zápchy pred vyťažený semafor. Portál Živě.cz však upozorňuje, že funkciu zelenej vlny môžeme očakávať zatiaľ len ťažko. Google by totiž musel byť najskôr napojený na mestský dopravný systém, aby odtiaľ bral čerpal informácie.

Zdroj: Droid Life

​V každom prípade, semafory vo svojich mapách zobrazuje už konkurencia v podobe Apple. Vo svojej aplikácií Apple Mapy zobrazujú semafory už od verzie aktualizácie iOS 13. Ukazujú v mapách nie len semafory, ale aj značku Stop.

Zdroj: Droid Life

Ticketportal.sk