Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2020, 00:01

Vyskúšali sme špičku od Google. Výborný telefón má jeden dôležitý nedostatok

  • Google Pixel 4 XL prichádza s perfektným fotoaparátom a zaujímavými funkciami.
  • Je tu však tiež zopár drobností, ktoré nám narušili dojem z telefónu. Prečítajte si našu recenziu.
Vyskúšali sme špičku od Google. Výborný telefón má jeden dôležitý nedostatok
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Ich cieľom je dosiahnuť to, čo sa podarilo Applu. Vystavať vlastný hardvér okolo výborne fungujúceho softvéru. Inými slovami, spraviť poriadny špičkový smartfón. Výrobcom, ktorý sa už roky usiluje dosiahnuť túto métu, je Google. Ani tak však nie je veľa ľudí, ktorí tušia, že známa megaspoločnosť vyrába aj smartfóny.

Nám sa do rúk dostal práve kúsok z ich dielne, ktorý sme s radosťou otestovali. Smartfón sa nazýva Google Pixel 4XL a aktuálne je vlajkovou loďou výrobcu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Môže to znieť nepodstatne, no už na prvý pohľad nám padlo do očí tlačidlo, pomocou ktorého zapínate a vypínate smartfón. Je totiž výrazne odlišnej farby ako telefón. V našom prípade sme mali k dispozícii čierny model, na ktorom svietilo biele tlačidlo.

Je to drobnosť, no v takýchto veciach ukazuje Google svoju hravosť. Ak si všimnete jeho produkty, ide o kombináciu farieb zelenej, modrej, červenej a žltej, pričom istú živosť dáva najavo v rámci pekného čistého dizajnu. Google Pixel 4 XL prichádza v pomerne konzervatívnom vyhotovení s matným rámčekom pre pohodlné chytenie a s lesklou sklenenou zadnou stenou.

Ak by bola matná ako rámiky, vôbec by sme sa nenahnevali. Odtlačky prstov by tak boli oveľa menej viditeľné. Z celkového dizajnu ale máme veľmi dobrý dojem. Za zmienku však stojí fakt, že štvorcový rámik fotoaparátu na zadnej strane evokuje fotoaparát na iPhone. A hoci iPhone nebol prvý, kto takýto typ usporiadania fotoaparátu priniesol, zrejme sa s tým bude v očiach verejnosti spájať.

Pozrite si testovacie fotografie zo smartfónu Google Pixel 4 XL:

Displej bez výrezu

Displej má veľkosť 6,3 palca a jemné rozlíšenie 1 440 x 3 040 pixelov, pričom Google využil P-OLED technológiu. Je veľmi pekný, mal dobré pozorovacie uhly, a dokonca bol vybavený aj 90 Hz obnovovacou frekvenciou. To znamená, že na pohľad sú reakcie rýchlejšie a pri načítavaní obsahu máte plynulejší dojem. Za to si však daň vypýta batéria, k čomu sa dostaneme neskôr.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk