Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 10:09

Samsung už čoskoro predstaví špičkový telefón. Unikli jeho fotografie

  • Nový smartfón s dotykovým perom spoznáme už začiatkom augusta.
  • Okrem uniknutých tlačových rendrov sa na verejnosť dostali aj prvé živé fotografie. 
Samsung už čoskoro predstaví špičkový telefón. Unikli jeho fotografie
Zdroj: Samsung Ukraine

Predstavenie nového Samsung Galaxy Note 20 sa nezadržateľne blíži. Na verejnosť už nikli prvé tlačové fotografie, pričom za týmto únikom stojí samotný Samsung. Ten ich totiž omylom zverejnil na krátku chvíľu na svojej webstránke v rámci Ukrajiny, informuje portál gsmarena.com.

Aktuálne sa však prihlásil na Twitteri k slovu leakster Jimmy IS Promo, ktorý priniesol navyše aj skutočné fotografie. Vďaka ním získavame akú takú predstavu o nachádzajúcej novinke

​Podľa všetkého sa opäť stretneme so zakriveným displejom, i keď jeho okraje sú po vzore marcovej modelovej rady S20 zakrivené už len veľmi jemne.

Displej bude zdobiť malý výrez na prednú selfie kameru a na zadnej strane nájdeme súbor fotoaparátov. Jedným bude klasický hlavný fotoaparát, pravdepodobne sa stretneme aj s ultraširokým snímačom a podľa fotografie sa môžeme tešiť aj na teleskopický fotoaparát vytvorený na približovanie. Zatiaľ nie je isté, či pôjde o rovnaký stonásobný Space Zoom 100X ako je na Samsung Galaxy S20 Ultra.

Keďže ide o Note, samozrejmosťou je pero, teda stylus S Pen. Z konštrukčného hľadiska má však prísť k zmene jeho umiestnenia a presunie sa tak z pravej strany na ľavú. Udeje sa tak vraj preto, že sa presunú aj tlačidlá napájania a hlasitosti na opačnú stranu.

Z hľadiska veľkosti sa stretneme s dvoma, možno troma verziami. Zatiaľ je reč o 6,7-palcovom Note 20 a 6,9-palcovom Note 20+, prípadne Note 20 Ultra. 

Podľa zatiaľ dostupných informácií príde Note 20 na trh koncom augusta, avšak slávnostné predstavenie bude pravdepodobne už 5. augusta. Momentálne nie je jasné, či budú Notu robiť spoločnosť aj vynovené skladacie zariadenia, teda aktualizovaný Galaxy Z Flip 5G alebo Galaxy Fold 2.

Na predstavení by sme zároveň mohli spoznať aj pripravované hodinky Samsung Galaxy Watch 3, o ktorých sme písali pred pár dňami.

Ticketportal.sk