Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2020, 08:01

Prémiová trieda za lákavú cenu. Pozrite sa, čo tento telefón dokáže

  • Tenký a elegantný smartfón Samsung Galaxy S20 Plus obsahuje menej zakrivený displej a mohli by sa po ňom poobzerať aj tí, ktorí vyslovene nevyhľadávajú tento typ obrazovky. 
  • Je výkonný, dobre fotí, no má aj svoje limity. Prečítajte si našu recenziu. 
Prémiová trieda za lákavú cenu. Pozrite sa, čo tento telefón dokáže
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Samsung Galaxy S20 Plus sa nám dostal do rúk až po svojom vyspelejšom súrodencovi Samsung Galaxy S20 Ultra. Práve Ultra bola o krok vpred, a to v zmysle výdrže i schopností fotoaparátu. Ako si teda počínal jej mladší súrodenec, to sa dočítate v našej recenzii. 

Dizajn Samsungu Galaxy S20 Plus nám bol veľmi sympatický. Je to klasický Samsung s jemne zakriveným displejom a strohým dizajnom. Nie je tu nič, čo by príliš rušilo dojem a zbytočne kričalo. Najmä v porovnaní s obrím fotoaparátom väčšieho brata S20 Ultra.

Zadná stena zariadenia je sklenená a lesklá, takže budete tradične bojovať s uchopením šmykľavého smartfónu. Nie je to však nič nezvyčajné a my sme práve z toho dôvodu ocenili pekný kryt, ktorý nám výrobca poskytol spolu s telefónom na test. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Smartfón obsahuje v spodnej hrane USB-C konektor na nabíjanie a reproduktor, pričom druhý reproduktor je decentne ukrytý vo vrchnej časti displeja. Slúži, samozrejme, na hovory, no zároveň pri pozeraní videí či hraní hier plní úlohu duálneho reproduktora. A ide mu to veľmi dobre.

Na boku nájdete tlačidlo napájania, dvojtlačidlo hlasitosti a na vrchnej hrane je slot na dve SIM karty alebo jednu SIM kartu a jednu microSD kartu na rozšírenie pamäte.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia:

Zakrivený displej

Zaujímavosťou je, že hoci má displej uhlopriečku až 6,7 palca, telefón nepôsobí masívne. Môžu za to tenučké rámiky zariadenia. Sú kovové a aj vďaka ním pôsobí konštrukcia veľmi pekne a elegantne. AMOLED displej patrí k najkrajším na trhu a bol jasný aj pekný i počas slnečných dní.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk