Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2020, 08:01

Prémiová trieda za lákavú cenu. Pozrite sa, čo tento telefón dokáže

  • Tenký a elegantný smartfón Samsung Galaxy S20 Plus obsahuje menej zakrivený displej a mohli by sa po ňom poobzerať aj tí, ktorí vyslovene nevyhľadávajú tento typ obrazovky. 
  • Je výkonný, dobre fotí, no má aj svoje limity. Prečítajte si našu recenziu. 
Prémiová trieda za lákavú cenu. Pozrite sa, čo tento telefón dokáže
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Samsung Galaxy S20 Plus sa nám dostal do rúk až po svojom vyspelejšom súrodencovi Samsung Galaxy S20 Ultra. Práve Ultra bola o krok vpred, a to v zmysle výdrže i schopností fotoaparátu. Ako si teda počínal jej mladší súrodenec, to sa dočítate v našej recenzii. 

Dizajn Samsungu Galaxy S20 Plus nám bol veľmi sympatický. Je to klasický Samsung s jemne zakriveným displejom a strohým dizajnom. Nie je tu nič, čo by príliš rušilo dojem a zbytočne kričalo. Najmä v porovnaní s obrím fotoaparátom väčšieho brata S20 Ultra.

Zadná stena zariadenia je sklenená a lesklá, takže budete tradične bojovať s uchopením šmykľavého smartfónu. Nie je to však nič nezvyčajné a my sme práve z toho dôvodu ocenili pekný kryt, ktorý nám výrobca poskytol spolu s telefónom na test. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Smartfón obsahuje v spodnej hrane USB-C konektor na nabíjanie a reproduktor, pričom druhý reproduktor je decentne ukrytý vo vrchnej časti displeja. Slúži, samozrejme, na hovory, no zároveň pri pozeraní videí či hraní hier plní úlohu duálneho reproduktora. A ide mu to veľmi dobre.

Na boku nájdete tlačidlo napájania, dvojtlačidlo hlasitosti a na vrchnej hrane je slot na dve SIM karty alebo jednu SIM kartu a jednu microSD kartu na rozšírenie pamäte.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia:

Zakrivený displej

Zaujímavosťou je, že hoci má displej uhlopriečku až 6,7 palca, telefón nepôsobí masívne. Môžu za to tenučké rámiky zariadenia. Sú kovové a aj vďaka ním pôsobí konštrukcia veľmi pekne a elegantne. AMOLED displej patrí k najkrajším na trhu a bol jasný aj pekný i počas slnečných dní.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.