Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2020, 18:30

Unikli fotografie nových smart hodiniek od Samsungu. Nechýba ani verzia pre ženy

  • Obľúbená kategória "obliekateľnej elektroniky", teda wearables, bude o niečo bohatšia.
  • Samsung Galaxy Watch 3 prídu zrejme opäť s otočnou lunetou. 
Unikli fotografie nových smart hodiniek od Samsungu. Nechýba ani verzia pre ženy
Zdroj: Evan Blass / Twitter

Ak sa obzeráte po nových inteligentných hodinkách, zbystrite pozornosť. Na verejnosť unikli prvé tlačové rendre pripravovaných hodiniek od Samsungu, píše portál sammobile.com.

Fotky zverejnil na svojom twitterovom profile Evan Blass, ktorý je známym „leaksterom“, teda prispievateľom prvých uniknutých obrázkov očakávaných noviniek. Nič však nie je zatiaľ oficiálne.

Nové inteligentné hodinky sa budú podľa všetkého nazývať Samsung Galaxy Watch 3 a juhokórejský výrobca nimi nadviaže na svoje úspešné série smarthodiniek. Na jednej strane pôjde podľa všetkého o priameho nasledovníka Samsung Galaxy Watch, ktoré mali mierne masívnejší charakter a takzvanú otočnú lunetu na pohodlnú orientáciu v menu.

Zdroj: Evan Blass / Twitter

​Na druhej strane, sú to hodinky, ktoré prichádzajú na trh po zariadení Samsung Galaxy Watch Active 2, ktoré neobsahovali fyzickú lunetu, ale digitálnu. Stačilo teda prstom jemne prechádzať po okraji hodiniek a listovali ste v obsahu.

Nové hodinky by sme mali spoznať v menšom a väčšom prevedení, ako aj v rôznych farebných verziách. Podľa uniknutých informácií sa stretneme so 45-milimetrovým modelom z nerezovej ocele aj titánu a so 41-milimetrovým priemerom ciferníka. Táto menšia verzia sa zároveň ukázala v príťažlivej ružovo-bronzovej farbe a je smerovaná primárne na ženy.

Zdroj: Evan Blass / Twitter

​Na zadnej strane hodiniek nebude chýbať snímač srdcového tepu a po stranách pribudli výraznejšie tlačidlá pripomínajúce klasické náramkové hodinky. Opäť sa dočkáme vstavaného GPS, odolnosti voči vode a prachu a vo vnútri bude pravdepodobne operačný systém Tizen od Samsungu.

Pamäť RAM bude obsahovať kapacitu 1 GB a úložisko bude mať veľkosť 8 GB. Farebný displej príde vybavený technológiou AMOLED a samozrejmosťou bude aj hlasový asistent Bixby. Väčší variant príde s 340 mAh batériou a menší s 247 mAh batériou.

S hodinkami sa možno stretneme v auguste, kedy Samsung zvykne prinášať novinky na jesenný trh. Termín však zatiaľ potvrdený nebol.

Ticketportal.sk