Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2020, 00:01

Vlajková loď, ktorá má svoje muchy. Vyskúšali sme extravagantný smartfón

  • Motorola konečne prišla s vlajkovou loďou.
  • Ako sa osvedčila Motorola Edge Plus s extravagantne zahnutým displejom?
  • Prečítajte si našu recenziu o jej plusoch i limitoch.
Vlajková loď, ktorá má svoje muchy. Vyskúšali sme extravagantný smartfón
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Spoločnosť Motorola sa v uplynulých rokoch zameriavala najmä na smartfóny strednej triedy. Je to oblasť, kde má tento výrobca čo povedať. V cenách do 350 eur tvoril rozumné zariadenie v pomere ceny a výkonu, s dobrými foto vlastnosťami aj výdržou batérie.

Už pár rokov mu však chýbala poriadna vlajková loď, schopná konkurovať tým najlepším na trhu. Naposledy robila, čo sa dalo, v rámci série Moto Z. Teraz však prišiel ten čas a Motorola prináša svoju špičku, teda smartfón Motorola Edge Plus.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Novinka je tu so zakriveným 6,7-palcovým OLED displejom. Ten má vysoké rozlíšenie 1 080 x 2 340 pixelov a zahnuté okraje, ktoré siahajú hlboko do bokov smartfónu. Keď držíte v rukách telefón bez obalu, pociťujete jeho okraje v dlaniach. Musíte ho držať o niečo pevnejšie aj z toho dôvodu, že má viac ako 200 gramov.

Na jeho hmotnosť nás upozorňoval každý, kto telefón chytil do rúk. Treba však povedať, že sú aj ťažšie telefóny, napríklad iPhone 11 Pro Max má až 226 gramov. Nám to teda nijako neprekážalo.

Okrem hmotnosti sa však naši známi vyjadrovali, že tento telefón je naozaj pekný. Súhlasíme s týmto tvrdením a na pohľad si myslíme, že je to až extravagantný, moderný telefón, ktorý vie zaujať.

Trochu neisto na nás pôsobí len zadná stena, kde je dosť vystupujúci fotoaparát, ktorý akosi narúša dojem. Je to však len otázka vkusu, takže rozsudok necháme na váš osobný názor.

Pozrite si, ako fotí Motorola Edge Plus:

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.