Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2020, 16:16

Apple chystá zásadnú zmenu, ktorá nepoteší záujemcov o nové iPhony

  • Krabička s tohtoročnými iPhonmi bude možno až prekvapivo prázdna.
  • Apple chce údajne ďalej zoštíhľovať obsah balenia a k novému telefónu vám tak nepribalí dôležitú vec. 
Apple chystá zásadnú zmenu, ktorá nepoteší záujemcov o nové iPhony
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Krabička s tohtoročnými iPhonmi bude možno až prekvapivo prázdna, píše portál idnes.cz. S informáciou prišiel známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý má za sebou dlhú históriu presných predpovedí ohľadom chystaných modelov od Applu.

Podľa neho vám Apple k novému iPhonu pridá len kábel s Lightning konektorom na jednej a USB-C konektorom na druhej strane. Nabíjací adaptér a slúchadlá budú tento rok v balení chýbať a Apple ich bude predávať samostatne.

Doteraz boli slúchadlá i nabíjačka v balení štandardom. Apple v minulosti síce trochu prefíkane pridával do balenia len pomalé 5W adaptéry s tým, že rýchlejšie si bolo potrebné dokúpiť zvlášť, ale minuloročná generácia iPhonov a iPadov sa dočkala aj rýchlejšieho 18W adaptéra v balení.

Kým vlani sme si mohli vydýchnuť, že Apple konečne urobil správnu vec, tento rok to bude opäť citeľný prepad.

Kuo krok Applu vysvetľuje tak, že nové iPhony majú vyššie náklady na výrobu kvôli podpore 5G sietí. Osekanie základného balenia by malo pomôcť tomu, aby cena za novinky zostala v porovnaní s vlaňajšími modelmi v podstate rovnaká.

Apple tento krok podľa neho zdôvodní aj šetrnosťou pre životné prostredie, keďže ide o redukciou elektroodpadu. Ľudia totiž budú musieť ďalej využívať staršie nabíjačky.

Kto si bude chcieť zaobstarať novú, pre neho bude mať Apple pripravený nový 20W adaptér. Z toho už možno vyvodiť, že novinky sa nedočkajú žiadnych zázračných technológií rýchleho nabíjania. V tomto ohľade je konkurencia u Androidu oveľa ďalej. Tu existujú modely s podporou až 60W nabíjania. Na druhej strane je pravda, že Apple vybavuje svoje modely menšími akumulátormi a venuje pozornosť hlavne optimalizácii výdrže.

Čo sa chýbajúcich slúchadiel týka, Apple sa netají tým, že by najradšej čo najviac svojich zákazníkov dotlačil ku kúpe bezdrôtového modelu AirPods. Ak ľudia v balení už nenájdu klasické káblové slúchadlá, budú mať o dôvod viac vyskúšať moderný bezdrôtový model.

Na fóre MacRumors je celkom citeľná pachuť priaznivcov Applu, ktorí nie sú z tejto informácie príliš nadšení. Zatiaľ čo niektorí označujú túto informáciu ako neprijateľnú a tvrdia, že si kvôli tomu nový iPhone nekúpia, iní už si pripravujú vtipy, ktoré nepochybne zahltíia internet vo chvíli, kedy bude obmedzený obsah balenia oznámený oficiálne.

Napríklad to, že budúci rok vám len zamestnanec Applu v obchode podá nový telefón z ruky do ruky a škatuliek sa tak zbaví úplne.

Ticketportal.sk