Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2020, 00:01

Sony ukázalo novú PlayStation. Vtipné reakcie prišli okamžite

"Vyzerá ako šanón". Pozrite si reakcie na novú PlayStation 5.

Sony ukázalo novú PlayStation. Vtipné reakcie prišli okamžite
Zdroj: Sony

Uvedenie niektorých produktov býva rozpačité. Ľudia sa nevedia rozhodnúť, či sa im dizajn páči, alebo nie. Platí to naprieč celým trhom, či už je reč o bezdrôtových slúchadlách od Apple, alebo o ľadvinkách na nových radoch BMW. Momentálne si svoju vlnu žartov „odskákala“ nová herná konzola Sony PlayStation 5.

Zdroj: Sony

​Sony tento týždeň predstavila svoj herný vrchol, ktorý tvorí mimoriadne výkonné zariadenie. „Problematický“ je však jeho dizajn. PlayStation 5 má na výšku až okolo 40 centimetrov a je tak najväčšou konzolou z ponúk najrôznejších výrobcov.

Dôvod, prečo je novinka až taká rozmerná, je však podľa dizajnéra Matta MacLaurina celkom logický. Vysvetľuje, že PlayStation 5 má nesmierny výkon, ktorý si ale vyžaduje poriadne chladenie. Aby sa vám teda pri hraní náročných hier nezahrievala, je vybavená systémom odvádzania tepla. A to sú riešenia, ktoré si, bohužiaľ, vyžadujú väčšie dimenzie, vysvetľuje portál gamesite.sk.

Pozrite si galériu s vtipnými reakciami:

Špecifikácie novinky

Podľa portálu techradar.com PlayStation 5 príde na pulty v dvoch verziách. Jedna bude obsahovať mechaniku na Blu-ray disky a druhá je digitálnou edíciou - nemá teda diskovú mechaniku a slúži čisto na digitálny prístup k hrám.

O grafiku a super výkon sa postarala spoločnosť AMD. Vo vnútri tak pracuje osemjadrový procesor z ich dielne s frekvenciou do 3,5 GHz a grafická karta má výkon 10,28 TFLOPS. Pamäť v podobe 256-bitovej GDDR6 má kapacitu 16 GB a k dispozícii máte SSD disk s veľkosťou úložného priestoru 825 GB. To sa však dá rozšíriť o ďalšie GB. Fanúšikov snáĎ poteší spätná kompatibilita s PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. 

Oficiálne uvedenie do predaja zatiaľ nie je úplne potvrdené, no podľa správ by ste si nové PS-ko mohli kúpiť až koncom tohto roka. A jeho cena? Tá zatiaľ nebola stanovená.

Pozrite si vtipné reakcie vyššie v galérii, ktoré nenechali na seba dlho čakať a doslova zaplavili sociálnu sieť Twitter. (zdroj: gaming.ebaumsworld.com)

Ticketportal.sk