Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2020, 00:01

Ak radi fotíte, tento telefón nie je pre vás. Má však iné prednosti

  • Čo čakať od telefónu za 190 eur?
  • Vyskúšali sme novinku Sony Xperia L4.
Ak radi fotíte, tento telefón nie je pre vás. Má však iné prednosti
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Sony Xperia L4 sa nám dostala do rúk po testovaní trojice top vlajkových lodí z dielní Samsungu, Huaweiu a Applu. Vzhľadom na svoje parametre nižšej triedy to bola výzva rovnako pre nás, ako aj pre tento smartfón. Prečítajte si naše dojmy z testovania zariadenia v cenovej hladine 190 eur.

Dizajn

Smartfón je už na prvý pohľad poriadne natiahnutý. Jeho obrazovka má totiž pomer strán 21:9 a výrobca si stavia práve na tomto pozdĺžnom, štíhlom dizajne.

Musíme povedať, že telefón sa veľmi dobre držal podľa nás v rukách a v rámci možností sme ho aj mohli ovládať jednou rukou. Teda, až na výnimky, o ktorých si povieme v časti o operačnom systéme.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia Sony Xperia L4: 

​Sony Xperia L4 má jednu stranu hladkú a na druhú výrobca pridal dvojtlačidlo hlasitosti, snímač odtlačkov prstov a aj tlačidlo napájania. Toto usporiadanie nám osobne nijako neprekážalo a rýchlo sme si naň zvykli.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Bohužiaľ, náročnejšie to bolo so snímačom odtlačkov. Ten pracoval približne na 50 percent a my sme do smartfónu tak vchádzali buď pomocou vzoru, alebo snímania tváre.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk