Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2020, 00:01

Ak radi fotíte, tento telefón nie je pre vás. Má však iné prednosti

  • Čo čakať od telefónu za 190 eur?
  • Vyskúšali sme novinku Sony Xperia L4.
Ak radi fotíte, tento telefón nie je pre vás. Má však iné prednosti
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Sony Xperia L4 sa nám dostala do rúk po testovaní trojice top vlajkových lodí z dielní Samsungu, Huaweiu a Applu. Vzhľadom na svoje parametre nižšej triedy to bola výzva rovnako pre nás, ako aj pre tento smartfón. Prečítajte si naše dojmy z testovania zariadenia v cenovej hladine 190 eur.

Dizajn

Smartfón je už na prvý pohľad poriadne natiahnutý. Jeho obrazovka má totiž pomer strán 21:9 a výrobca si stavia práve na tomto pozdĺžnom, štíhlom dizajne.

Musíme povedať, že telefón sa veľmi dobre držal podľa nás v rukách a v rámci možností sme ho aj mohli ovládať jednou rukou. Teda, až na výnimky, o ktorých si povieme v časti o operačnom systéme.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia Sony Xperia L4: 

​Sony Xperia L4 má jednu stranu hladkú a na druhú výrobca pridal dvojtlačidlo hlasitosti, snímač odtlačkov prstov a aj tlačidlo napájania. Toto usporiadanie nám osobne nijako neprekážalo a rýchlo sme si naň zvykli.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Bohužiaľ, náročnejšie to bolo so snímačom odtlačkov. Ten pracoval približne na 50 percent a my sme do smartfónu tak vchádzali buď pomocou vzoru, alebo snímania tváre.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk