Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2020, 00:01

Najmodernejšie pripojenia aj hlasová asistentka. Čím vás dostane nová Octavia?

  • Trojica displejov aj podpora Android Auta či Apple CarPlay.
  • Aké systémy a možnosti ponúka nová Škoda Octavia?

Štvrtá generácia českého modelu Škoda Octavia prichádza vo výbornej forme. Už pred pár dňami sme vám priniesli prvé dojmy z testovania tejto novinky, ktorú sme mali možnosť medzi prvými v Európe vyskúšať si na jeden celý deň, presnejšie vo výbave Style Plus.

Kým v predošlom článku sme sa snažili zamerať najmä na výkon, jazdné vlastnosti či spotrebu, poďme si teraz viac priblížiť infotainment výbavu vozidla.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

​Práve tento parameter sa stáva, najmä medzi mladými šoférmi, čoraz silnejšou témou. Automobil už dávno nie je len vozidlo, ktoré vás bezpečne prevedie z jedného miesta na druhé. Často v ňom trávime veľa času a sme radi, ak v ňom máme svoje pohodlie spojené s našou obľúbenou hudbou, kontaktmi na telefonovanie či dokonca s inteligentnými asistentmi.

Práve v tomto smere sa podarilo novej Škode Octavii posunúť sa vpred. Interiér dostal modernejší dizajn, v ktorom majú svoje dôležité poslanie aj dotykové plochy a iná smart výbava.

Trojica displejov

V aute pribudli displeje a množstvo funkcií ovládate výhradne pomocou dotykov. Hlavný stredový 10-palcový displej z výbavy Columbus fungoval výborne. Reagoval aj na jemnejšie dotyky a nemali sme pocit, že sa musíme poriadne sústrediť na “naťukanie” správneho tlačidla či pokynu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk