Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2020, 00:01

Najmodernejšie pripojenia aj hlasová asistentka. Čím vás dostane nová Octavia?

  • Trojica displejov aj podpora Android Auta či Apple CarPlay.
  • Aké systémy a možnosti ponúka nová Škoda Octavia?

Štvrtá generácia českého modelu Škoda Octavia prichádza vo výbornej forme. Už pred pár dňami sme vám priniesli prvé dojmy z testovania tejto novinky, ktorú sme mali možnosť medzi prvými v Európe vyskúšať si na jeden celý deň, presnejšie vo výbave Style Plus.

Kým v predošlom článku sme sa snažili zamerať najmä na výkon, jazdné vlastnosti či spotrebu, poďme si teraz viac priblížiť infotainment výbavu vozidla.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

​Práve tento parameter sa stáva, najmä medzi mladými šoférmi, čoraz silnejšou témou. Automobil už dávno nie je len vozidlo, ktoré vás bezpečne prevedie z jedného miesta na druhé. Často v ňom trávime veľa času a sme radi, ak v ňom máme svoje pohodlie spojené s našou obľúbenou hudbou, kontaktmi na telefonovanie či dokonca s inteligentnými asistentmi.

Práve v tomto smere sa podarilo novej Škode Octavii posunúť sa vpred. Interiér dostal modernejší dizajn, v ktorom majú svoje dôležité poslanie aj dotykové plochy a iná smart výbava.

Trojica displejov

V aute pribudli displeje a množstvo funkcií ovládate výhradne pomocou dotykov. Hlavný stredový 10-palcový displej z výbavy Columbus fungoval výborne. Reagoval aj na jemnejšie dotyky a nemali sme pocit, že sa musíme poriadne sústrediť na “naťukanie” správneho tlačidla či pokynu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk