Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2020, 14:00

Šialenstvo pokračuje. Escobar chce od Applu vyše dvoch miliárd, ľudia sa chytili do pasce

  • Brat narkobaróna Pabla Escobara sa podľa vlastných slov stal obeťou bezpečnostnej chyby.
  • Nekupujte si tento "zlatý iPhone". Je len veľmi malá šanca, že vám príde a svoje peniaze len ťažko získate späť.
Šialenstvo pokračuje. Escobar chce od Applu vyše dvoch miliárd, ľudia sa chytili do pasce
Zdroj: Escobar Inc.

Smartfóny od brata zosnulého narkobaróna Pabla Escobara sme na našich stránkach už rozoberali. Roberto Escobar sa rozhodol ešte minulý rok, že doslova vtrhne na trh mobilných technológií a chce spraviť cenovú revolúciu. Do svojho portfólia zaradil tento raz už tretí kúsok, Escobar Gold 11 Pro. Veci však nie sú také idylické, ako sa zdajú a aj tento telefón je len „prebaleným“ kúskom inej značky. Tento raz ide o iPhone.

Zahraniční YouTuberi upozorňujú, aby ste si dali pozor na objednávanie smartfónov od spoločnosti Escobar Inc. Po tom čo začala firma prijímať objednávky na Escobar Fold 1, ich prvý skladací smartfón, prišli po pár mesiacoch rovno s jeho nástupcom, Escobar Fold 2. Znie to šialene – a také to i v skutočnosti je.

Escobar totiž ohybný telefón nevyvinul, ale vzal dva modely repasovaných telefónov a zabalil ich do svojej zlatej značky. V pozlátku sa tak ocitol prvý skladací smartfón Royole FlexPai a neskôr aj Samsung Galaxy Fold. Je to zvláštna praktika, nakoľko celá kampaň bola dokonca zameraná proti juhokórejskému výrobcovi.

Zdroj: YouTube Mrwhosetheboss

​Smutnejšie je však to, že ľuďom, ktorí si tieto kúsky za zlomok pôvodnej ceny originálov zo zvedavosti kúpili, nikdy nedorazili. Medzi poškodenými sú aj redaktori z portálu idnes.cz. Podobne, ako mnoho ďalších, sa navyše nevedia domôcť svojich peňazí naspäť.

To, čo mohlo spočiatku vyzerať nevinne, keďže išlo o svetovú kampaň, sa totiž ukázalo ako pasca. Peniaze za Escobar-smartfóny sa totiž dajú posielať len prostredníctvom Western Union, kryptomenami alebo cez prevod. YouTuberi Arun Maini aj Marquese Brownlee navyše vravia, že firma si neúčtuje ani žiadne poštovné, čo tiež môže byť podozrivé.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 54% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.