Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2020, 00:01

Vyskúšali sme nový iPhone SE 2020 za 500 eur. V čom je výborný a kde sú jeho limity?

  • Americká novinka iPhone SE 2020 prišla na trh v správny čas v správnej cene.
  • Prečítajte si našu recenziu, kde nájdete plusy aj mínusy zariadenia. 

Kým Samsung a Huawei uvádzali cez pandémiu COVID-19 svoje najdrahšie modely, Apple predstavil ľudový iPhone SE 2020 za niečo medzi polovičnou či tretinovou cenou toho, ako zvykne predávať svoje najdrahšie modely.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Samozrejme, všetko bolo naplánované mesiace vopred, kedy o pandémii či ťažšej ekonomickej situácii ešte nikto netušil. Vyústilo to však tak, že svoju "novinku pre masy" predstavil práve v období, keď si používateľ dvakrát premyslí, kam investuje. Lacný a dobrý iPhone sa môže zdať ako dobrá voľba.

Pozrite si fotografie spravené novým iPhonom SE 2020:

​S novinkou sme prežili desať dní a sme rozhodne plní dojmov. Kde sú plusy či slabé stránky “ľudového iPhonu”?

Osobne a subjektívne povedané, dizajn nás nijako nezaujal. Je to zrecyklovaná vizáž predošlých generácií iPhonu. Presnejšie, novinku by ste mali problém odlíšiť od iPhonu 7 či iPhonu 8. Smartfón má navyše poriadne hrubé okraje v spodnej i vrchnej časti.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Ak si však uvedomíme, pre akú cieľovú skupinu je tento telefón namierený, títo ľudia spomínané "prekážky" zrejme nebudú brať do úvahy. Paradoxne, tento starší dizajn môže byť veľa ľuďom práve sympatický, pretože je familiárny. Spoznajú v ňom ten troj-štvorročný model, na aký sú zvyknutí. No tento raz je aj pekelne rýchly.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.