Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2020, 18:30

Trápne príspevky na Facebooku? Nová funkcia vám ich umožní hromadne zmazať

Nová funkcia umožní prehľadať a filtrovať príspevky podľa času, druhu, miesta alebo tiež otagovaných ľudí.

Trápne príspevky na Facebooku? Nová funkcia vám ich umožní hromadne zmazať
Zdroj: Flickr

Obsah sociálnych sietí je do istej miery vizitkou ich užívateľov a čoraz častejšie sa k nim prihliada napríklad pri výbere uchádzača o pracovnú pozíciu, píš portál iDnes.cz. Facebook konečne ponúkne nástroj, ktorým môžete svoju digitálnu stopu „učesať“.

Niektorí používatelia sú na sociálnej sieti Facebook aktívni už druhé desaťročie. Za ten čas sa mohli zmeniť a príspevky, ktoré im prišli vhodné, vtipné a zaujímavé napríklad v čase puberty, môžu ich samotných dnes prekvapiť. Lenže odstrániť staré príspevky nie je ľahké – zatiaľ to išlo iba po jednom a nešlo ich efektívne prehľadávať a filtrovať.

Teraz Facebook oznámil novú funkciu Manage Activity, ktorá hromadné „čistenie“ vašej facebookovej aktivity umožní. Nám sa v aplikácii zatiaľ neponúkla (a na webe zatiaľ nebude), vychádzame teda len z oficiálnych informácií.

Nová funkcia umožní prehľadať a filtrovať príspevky podľa času, druhu, miesta alebo tiež otagovaných ľudí. Tu môžete jednotlivo alebo skupinovo príspevky vybrať a buď ich archivovať (budú aj naďalej na serveroch Facebooku existovať, ale uvidíte ich len vy), alebo ich vymazať. V tom prípade príspevky Facebook preradí do odpadkového koša, ktorý po tridsiatich dňoch vyprázdni – dáta zmaže.

Hoci je takmer zarážajúce, že taký základný nástroj v službe doposiaľ chýbal, chýbal by pravdepodobne aj ďalej, keby sa výrazne nestupňoval tlak verejnosti i právnikov na možnosť kontrolovať svoju digitálnu stopu na online službách.

Ticketportal.sk