Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2020, 15:37

Všetko čínske vám vymazala z mobilu. Google stiahol kontroverznú aplikáciu

Indická aplikácia Remove China Apps vyhľadávala v smartfóne čínske aplikácie, ktoré ste mohli následne odstrániť. Google zakročil.

Všetko čínske vám vymazala z mobilu. Google stiahol kontroverznú aplikáciu
Zdroj: Google Play / Techcrunch

Len pred pár dňami spustili v obchode s aplikáciami Google Play vývojári aplikáciu Remove China Apps. Bez dlhých naťahovaní, táto aplikácia robila presne to, čo hlása v názve. Odstraňovala čínske aplikácie.

Presnejšie, po nainštalovaní vám preskenovala smartfón a vyhľadala appky od čínskych vývojárov. Tie ste následne mohli odstrániť.

Aktuálne však portál Techcrunch informuje, že Google aplikáciu stiahol z obchodu s aplikáciami. O čo presne išlo a prečo sa správca obchodu rozhodol pristúpiť k takto radikálnemu kroku?

Aplikácia pochádzala od indických vývojárov OneTouch AppLabs. Samotní vývojári sa nazývajú indickým startupom a ich appka prichádza ako reakcia na čoraz napätejšie vzťahy Indie a Číny.

Tieto dve krajiny totiž zdieľajú spoločnú hranicu v oblasti Himaláí, na ktorej v týchto dňoch dochádza k potyčkám medzi čínskymi a indickými vojakmi. Podľa správ z The New York Times tu síce nejde o streľbu, no vojaci hádžu po sebe kamene a naposledy boli v oblasti glaciálneho jazera Pangong Tso dokonca niektorí aj zranení.

Nuž, táto aplikácia sa skrátka stretla v Indii s veľkým ohlasom a v priebehu necelého mesiaca dosiahla okolo päť miliónov stiahnutí. Na dva dni sa stala číslom jeden v indickej lokalizácii obchodu s aplikáciami pre Android.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.