Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2020, 15:37

Všetko čínske vám vymazala z mobilu. Google stiahol kontroverznú aplikáciu

Indická aplikácia Remove China Apps vyhľadávala v smartfóne čínske aplikácie, ktoré ste mohli následne odstrániť. Google zakročil.

Všetko čínske vám vymazala z mobilu. Google stiahol kontroverznú aplikáciu
Zdroj: Google Play / Techcrunch

Len pred pár dňami spustili v obchode s aplikáciami Google Play vývojári aplikáciu Remove China Apps. Bez dlhých naťahovaní, táto aplikácia robila presne to, čo hlása v názve. Odstraňovala čínske aplikácie.

Presnejšie, po nainštalovaní vám preskenovala smartfón a vyhľadala appky od čínskych vývojárov. Tie ste následne mohli odstrániť.

Aktuálne však portál Techcrunch informuje, že Google aplikáciu stiahol z obchodu s aplikáciami. O čo presne išlo a prečo sa správca obchodu rozhodol pristúpiť k takto radikálnemu kroku?

Aplikácia pochádzala od indických vývojárov OneTouch AppLabs. Samotní vývojári sa nazývajú indickým startupom a ich appka prichádza ako reakcia na čoraz napätejšie vzťahy Indie a Číny.

Tieto dve krajiny totiž zdieľajú spoločnú hranicu v oblasti Himaláí, na ktorej v týchto dňoch dochádza k potyčkám medzi čínskymi a indickými vojakmi. Podľa správ z The New York Times tu síce nejde o streľbu, no vojaci hádžu po sebe kamene a naposledy boli v oblasti glaciálneho jazera Pangong Tso dokonca niektorí aj zranení.

Nuž, táto aplikácia sa skrátka stretla v Indii s veľkým ohlasom a v priebehu necelého mesiaca dosiahla okolo päť miliónov stiahnutí. Na dva dni sa stala číslom jeden v indickej lokalizácii obchodu s aplikáciami pre Android.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk