Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2020, 13:11

"Teraz sú dôležitejšie hlasy, ktoré treba počuť." Technologickí giganti reagujú na rasistické útoky v USA

  • Sony odkladá uvedenie novej PlayStation 5, sociálne siete si zmenili profilové fotografie do čiernej grafiky.
  • Pozrite si prehľad reakcií na aktuálne dianie v iniciatíve BlackLivesMatter.  
"Teraz sú dôležitejšie hlasy, ktoré treba počuť." Technologickí giganti reagujú na rasistické útoky v USA
Zdroj: Reuters

Smrť Afroameričana Georgea Floyda spustila veľkú reťazovú reakciu. Bola tou povestnou poslednou kvapkou, ktorá pohla americkou spoločnosťou a vyvolala vlny veľkých protestov proti násiliu páchanom na občanoch tmavšej pleti. Tie vyústili až do rozsiahlych problémov naprieč USA.

Ani technologické firmy nezostali ticho a vyjadrili svoju podporu a myšlienku rovnosti v rámci kampane Black lives matter, teda vo voľnom preklade, že „záleží aj na životoch Afroameričanov“. Pozrite s prehľad reakcií veľkých spoločností:

Sony

Japonská spoločnosť mala 4. júna uvádzať svoju najnovšiu hernú konzolu PlayStation 5, informuje portál techcrunch.com. Na svojom twitterovom účte však zverejnila status, že kvôli aktuálnej situácii zatiaľ odkladá uvedenie svojej novinky. Sú tu vraj aktuálne dôležitejšie veci:

"Rozhodli sme sa odložiť uvedenie PlayStation 5 plánované na 4.júna. Rozumieme, že hráči z celého sveta sa tešia na PS5, no cítime, že teraz nie je vhodný čas na oslavy. Chceme zostať v pozadí a umožniť, aby bolo počuť dôležitejšie hlasy.“

Twitter

Sociálna sieť ešte pred pár dňami označila historicky prvýkrát príspevky prezidenta USA Donalda Trumpa za zavádzajúce a podnecujúce k násiliu. Twitter tiež doslova odporučil čitateľom pod Tweetom, aby si overili skutočnosti. Sociálna sieť sa tak rozhodla postaviť sa na stranu faktov a overených informácií. V aktuálnej situácii označila dokonca aj Tweet člena Snemovne a republikánskeho politika Matta Gaetza za násilný. Politik sa v ňom pýta, či by nemohli protestujúcich loviť, respektíve strieľať ako teroristov na Strednom Východe.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.