Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2020, 16:19

"Ukážeme svetu vaše zločiny." Anonymous chce odhaľovať ďalšie prešľapy americkej polície

Anonymous sa v tradičnej maske s kapucňou vyjadril pomocou digitálne upraveného hlasu, že odhalí svetu aj ďalšie prehrešky americkej polície.

"Ukážeme svetu vaše zločiny." Anonymous chce odhaľovať ďalšie prešľapy americkej polície

Hackerská skupina aktivistov pod názvom Anonymous zverejnila na svojom facebookovom účte nové video, informuje portál Forbes.com. Kritizujú v ňom policajné oddelenie Minneapolisu MPD, ktorého činy v posledných dňoch obleteli svet. Výsledkom tvrdého zákroku tamojšej polície bola smrť Georgea Floyda.

Anonymous sa v tradičnej bielej maske s kapucňou vyjadril pomocou digitálne upraveného hlasu, že odhalí svetu aj ďalšie prehrešky MPD. „Hactivisti“ Anonymous totiž vraj majú k dispozícii aj množstvo ďalších zločinov policajného oddelenia Minneapolisu. Hodlajú ich ukázať svetu.

Včera už dokonca došlo aj k útoku na webstránku MPD, ktorá bola dočasne nefunkčná. Následné opätovné spustenie bolo sprevádzané požiadavkou na návštevníka, aby vyplnil captcha a preukázal, že nie je bot. Nie je však isté, či za týmto útokom stojí Anonymous.

Vo videu Anonymous vraví: 

"Policajná brutalita a vraždy sú rozšíreným problémom v USA, ktorá nepochybne nakazila takmer všetku spravodlivosť v krajine. No minneapoliská polícia patrí k najhorším. Má strašné záznamy násilia a korupcie. Brutálna vražda Georgea Floyda, ktorá vyústila do protestov a hnevu je však len špička ľadovca v dlhom zozname prípadov úmrtí pod rukami príslušníkov polície našej krajiny...

Bohužiaľ, vo väčšine zabití políciou je jediným pozostalým svedkom práve policajt, ktorý zobral život. Kvôli tomu môže pokračovať celý tento kolobeh, pretože žiadny z týchto vrahov sa nikdy nepostavil pred tvár spravodlivosti za svoje činy... Avšak, nedôverujeme vašej skorumpovanej organizácii, že učiní spravodlivosť. Takže, ukážeme svetu vaše zločiny. Čakajte."

Smrť afroameričana Georgea Floyda viedla k výtržnostiam vo viacerých amerických mestách. Prezident Donald Trump bol dokonca dočasne umiestnený do bunkra. Demonštrácie vo Washingtone boli totiž rozsiahle a násilné.  

O ďalších aktivitách Anonymousa a vývoji situácie vás budeme informovať.