Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2020, 18:30

Takýto smartfón tu ešte nebol. Samsung ho však nepredá každému

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition je poriadne obrnený. Má viacero špeciálnych funkcií.

Takýto smartfón tu ešte nebol. Samsung ho však nepredá každému
Zdroj: Samsung

"Taktická edícia" modelu Samsung Galaxy S20 je asi najviac obrnený mobil, aký sme kedy videli, píše portál idnes.cz. Okrem špeciálnych ochranných prvkov má aj softvér na mieru vyrobený pre potreby modernej armády.

Na rozdiel od verzií Galaxy S20, S20 + a S20 Ultra si túto špeciálnu S20 kúpiť nemôžete, pokiaľ teda nie ste jedným z "vybraných partnerov", ktorým bude kórejský výrobca tieto telefóny dodávať. Galaxy S20 Tactical edition sa má dosť do rúk hlavne profesionálnym vojakom, ktorí potrebujú odolný a zároveň aj špeciálne vybavený smartfón na mieru ich potrieb.

​V základe však ide v podstate o úplne bežný model S20 (s 5G pripojením), ktorý navyše disponuje obrneným púzdrom od značky Juggernaut. Je teda maximálne zabezpečený proti drsnému zaobchádzaniu aj nepriaznivým podmienkam.

Vzhľadom k externému dodávateľovi tohto smartfónového panciera sa však Samsung chváli najmä špecifickými softvérovými funkciami tejto vojenskej edície.

Medzi ne patrí napríklad režim prispôsobený pre nočné videnie. To znamená, že na displej telefónu vidia aj vojaci, ktorí majú nasadené tieto špeciálne okuliare. Ďalšou armádno orientovanou funkciou je možnosť telefón úplne odrezať od akejkoľvek bezdrôtovej komunikácie. Telefón možno tiež odomknúť aj pri horizontálnej orientácii displeja.

Nechýba tu ani softvérové ​​šifrovanie obsahu, o ktoré sa stará systém Knox.  Ten sa tu však nijako výrazne nelíši od toho, ktorý je použitý v bežných modeloch. Pre vojakov by mal byť prispôsobený aj stolový režim DeX.

Smartfón obsahuje 6,2-palcový WQHD+ AMOLED displej a v jeho vnútri pracuje špičkový procesor Snapdragon 865. Na zadnej strane je súbor fotoaparátov v podobe hlavného snímača s rozlíšením 12 MP, 64 MP teleobjektívu a ultraširokého snímača s rozlíšením 12 MP. Pamäť RAM má 12 GB, batéria je tu s kapacitu 4000 mAh a pamäť sa dá rozšíriť zo 128 GB do 1 TB.

Taktická edícia modelu S20 bude pre vybraných partnerov dostupná v treťom štvrťroku tohto roka a Samsung nezmieňuje cenu, ktorú bude za jednotlivé kusy požadovať.

Ticketportal.sk