Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2020, 00:01

Do Google Máp prichádza ďalšia užitočná funkcia. Pomôže vozíčkarom

Do aplikácie pribudne možnosť vyhľadávacieho filtra, v ktorom označíte, že chcete zobrazovať “Miesta s prístupom”.

Do Google Máp prichádza ďalšia užitočná funkcia. Pomôže vozíčkarom

Aplikácia Google Mapy je plná užitočných funkcií. Či už pri vyhľadávaní lokalít, alebo pri navigovaní na váš bod záujmu. Aktuálne ohlásil Google ďalšiu novinku, ktorá sa hodí všetkým, ktorí potrebujú bezbariérové prístupy. Ak teda vyhľadávate trasu pre vozíček či detský kočík, je tu niečo pre vás.

Do aplikácie pribudne možnosť vyhľadávacieho filtra, v ktorom označíte, že chcete zobrazovať takzvané “Miesta s prístupom”, alebo "Dostupné miesta". V angličtine ide o Accessible places a musíme počkať, ako to vývojári nazvú v slovenčine. Momentálne je funkcia spustená pre USA, Japonsko, Veľkú Britániu či Austráliu, no časom sa bude rozrastať aj do ďalších krajín, informuje portál Gizmodo.

Filter nájdete teda s niektorou z nových aktualizácií pod hlavičkou Nastavení v Menu. Tu vyhľadáte “Nastavenia dostupnosti” a v nich označíte “Miesta s prístupom”. Od toho momentu budete mať takéto miesta priamo v mape vyznačené.

Zdroj: Google

​V Google Mapách máte síce už teraz možnosť zistiť, či má daná reštaurácia, úrad či historická pamiatka bezbariérový prístup. Avšak je to ukryté v informáciách o mieste a dostanete sa k tomu až po rozkliknutí lokality. S novým updatom to budete vidieť zakreslené priamo v mape.


Na svete je podľa portálu Gizmodo približne 130 miliónov ľudí pripútaných na invalidný vozík a milióny ďalších, ktorí nedokážu vyjsť po schodoch. Táto možnosť ich tak snáď trochu poteší.

„Vďaka zavedeniu tejto funkcii je ľahšie nájsť a prispieť k informáciám o dostupnosti pre invalidné vozíky do Máp Google,“ uviedol softvérový inžinier Google Maps Sasha Blair-Goldensohn na firemnom blogu.

„Majú z toho úžitok všetci, od tých z nás, ktorí používajú invalidné vozíky až po rodičov, ktorí tlačia kočíky. Pomôže to aj starším s unavenými nohami a ľuďom prepravujúcim ťažké predmety. V období COVID-19 je obzvlášť dôležité poznať možnosti trasy, aby ste sa vôbec dostali do lekárne, potravín alebo reštaurácie.“

Ticketportal.sk