Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2020, 11:00

Telefón videl cez oblečenie. Výrobca musel zareagovať aktualizáciou

OnePlus 8 Pro obsahuje špeciálny snímač, ktorý dokáže "filtrovať" niektoré predmety.

Telefón videl cez oblečenie. Výrobca musel zareagovať aktualizáciou
Zdroj: OnePlus

Množstvo výrobcov prichádza na trh s rôznymi inováciami. Častokrát sa pritom novinky skloňujú v súvislosti s fotoaparátom, keďže ľudia využívajú svoj smartfón vo veľkej miere práve na fotenie.

Okrem teleobjektívov sú skvelými spoločníkmi aj ultraširoké snímače či rôzne senzory hĺbky pre čo najlepší efekt rozostrenia. Momentálne je to práve fotoaparát, ktorý spravil spoločnosti OnePlus problém.

Firma musí softvérovou aktualizáciou dočasne znemožniť fungovanie špeciálneho snímača farieb na svojom novom smartfóne OnePlus 8 Pro.

Tento čínsky výrobca totiž nedávno pustil do sveta svoju novú vlajkovú loď, ktorá má zadnej strane obsahuje štvoritý fotoaparát. Ten prináša hlavný snímač s rozlíšením 48 MP, ultraširoký snímač s rozlíšením 48 MP, teleobjektív na približovanie záberu s rozlíšením 8 MP a všetko dopĺňa ešte 5 MP snímač farieb. Práve on je "unikátnejší", ako sa zdalo.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk