Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 13:07

Na web unikla celá Kočnerova Threema. Ľudia si môžu vyhľadávať správy pomocou Bruucha

Na internete sa objavil špeciálny vyhľadávač správ v Threeme s názvom Bruucho.

Na web unikla celá Kočnerova Threema. Ľudia si môžu vyhľadávať správy pomocou Bruucha
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zverejnenie správ z aplikácie Threema, v ktorých si obžalovaný podnikateľ Marian Kočner písal s rôznymi osobami, prinieslo jeden zaujímavý projekt.

Satirická stránka Zomri na svojom Facebooku upozornila na vyhľadávač s názvom Bruucho, pomocou ktorého môžete vyhľadávať v správach na základe kľúčových slov.

Za vyhľadávačom v Threeme stojí web Blbec.online a vďaka zadaniu výrazov vám Bruucho zobrazí konkrétne správy či celé vlákna, kde sa v Threeme spomínajú dané slová.

Zdroj: Bruucho.blbec.online

​Ako ste iste neprehliadli, vyhľadávač sa farbami i grafikou ponáša na vyhľadávacieho giganta Google. Zaujímavosťou je tlačidlo, pomocou ktorého vyhľadávate slová. To totiž nesie názov podnikateľovho pozdravu „Ave ja“, ktorý na verejnosť tiež prenikol zo zverejnených správ.

Okrem vyhľadávania kľúčových slov však môžete hľadať aj podľa prijímateľov správ. Tu sa ukrývajú celé konverzácie, ktoré údajne podnikateľ viedol.

Ako upozorňuje portál Živé.sk, komunikáciu zverejnil online na webe Právnelisty.sk sudca Peter Šamko.

V stanovisku píše: „V neverejnom prípravnom konaní by nemali dôkazy unikať zo spisu. Ak sa tak už stalo a došlo k selektívnemu zverejneniu častí Threemy zo strany vybraných médií, a to s odôvodnením, že je to vo verejnom záujme, potom je vo verejnom záujme aj zverejnenie kompletného obsahu Threemy, aby sa každý, koho to zaujíma, mohol oboznámiť s jeho obsahom,“ vysvetlil.

Ticketportal.sk