Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2020, 18:30

Slovenskí vývojári objavujú nový trh. V tomto obchode nájdete takmer 50 našich aplikácií

  • Platformu App Gallery používa v súčasnosti viac ako 370 miliónov užívateľov.

  • Minulý rok mal tento obchod s aplikáciami 94 000 Slovákov (jún 2019), aktuálne dáta hovoria o takmer dvojnásobnom počte - 180 000 mesačných používateľov.

Slovenskí vývojári objavujú nový trh. V tomto obchode nájdete takmer 50 našich aplikácií
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Spoločnosť Huawei aktuálne bojuje s rôznymi prekážkami. Na jednej strane, ide o absenciu podpory služieb Google, ktoré znamenajú stratu aplikácií ako Gmail či YouTube. A tiež obchodu s aplikáciami Google Play. Na druhej strane, ohrozená je aj výroba Huawei čipov do mobilných zariadení. 

Firma ide ale krok za krokom ďalej a rieši tieto ťažkosti za pochodu, pričom si stále drží druhú priečku svetového predajcu smartfónov. Proti chýbajúcej podpore Googlu firma spravila opatrenia v podobe poriadneho budovania vlastného obchodu s aplikáciami s názvom App Gallery. Jednou z nevýhod tohto obchodu bola pre Slovákov aj slabšia podpora slovenských vývojárov. To sa však aktuálne postupne mení. 

Slovenské zastúpenie spoločnosti Huawei dnes predstavilo aplikácie od lokálnych vývojárov. Pridávajú sa appky zo Slovenska z najrôznejších oblastí.

  • Spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava (BID) je koordinátorom Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Úlohou BID je vytváranie podkladov pre spoluprácu vlakov, autobusov či trolejbusov, pričom používateľ si cez ňu dokáže kúpiť aj cestovný lístok cez mobilnú aplikáciu IDS BK. Momentálne si ju už môžu stiahnuť aj používatelia Huawei smartfónov v obchode App Gallery. Jej súčasťou je aj vyhľadávač spojenia so zobrazením aktuálneho meškania.
  • Aplikácia operátora Slovak Telekom nie je v obchode AppGallery novinkou. Dosiaľ si ju však z tohto obchodu mohli stiahnuť iba používatelia smartfónov s Google službami. Operátor však pracuje na finálnej fáze a aplikácia bude v obchode App Gallery na telefónoch Hauwei dostupná od konca mája. Pomocou appky si jednoducho a pohodlne spravujete produkty od Telekomu. Pre mobilné telefónne čísla zobrazuje koľko dát, minút a SMS ešte môžete v danom mesiaci využiť. Umožňuje klientom tiež dokúpiť dátové balíčky na použitie doma a v roamingu. Platenie faktúr je vďaka možnosti uložiť si kartu veľmi rýchle.
  • Spoločnosť Inlogic Software je slovenský výrobca mobilných a online hier s viac ako 15-ročnou históriou. Firma sídliaca v Banskej Bystrici má na konte populárne tituly ako Cat Simulator, Tennis Pro či Football Cup, pričom aplikácie distribuuje v 150 krajinách sveta naprieč piatimi kontinentmi. Firma už v roku 2018 vycítila príležitosť bezprostredne po globálnom spustení obchodu Huawei AppGallery. Svoju prvú hru tu sprístupnili ešte v rovnakom roku. Aktuálne je na HMS plne integrovaných sedem hier.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 37% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk