Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2020, 00:01

Je výborný. Prečo teda máme s týmto telefónom problém?

  • Huawei P40 Pro to na trhoch skúša aj v oklieštenej podobe.
  • Ako na nás zapôsobil hardvér počas dvoch týždňov používania?
  • Prečo podľa nás nie je taký presvedčivý, ako sme boli zvyknutí?

Vlajkové lode spoločnosti Huawei sme zvykli v našich recenziách úprimne vychvaľovať. Od modelovej rady Huawei P20, cez Huawei Mate 20 až po Huawei P30 prinášali tieto zariadenia nevídané novinky. Čínsky výrobca udával smer i veľkú rýchlosť inovácií. A toto nie je nadnesené tvrdenie.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Veď Samsung siahol po vysokom približovaní až takmer o rok neskôr ako Huawei, neskôr siahol aj po zdieľanom bezdrôtovom nabíjaní či po snímači odtlačkov prstov v displeji. Nehovoriac o tom, že Apple integroval pokročilý nočný režim až ako posledný veľký výrobca. Raketový výstup na výslnie však zastavili Spojené štáty americké.

Problémy ako nikdy predtým

Prvý vážny krok spravili USA už pred viac ako dvoma rokmi, keď na základe podozrení zo špionáže stiahli z predaja Huawei P20. Tieto zariadenia boli pritom už i naskladnené u amerických operátorov. Bola to situácia, aká nemala obdobu.

I napriek strate podpory amerického trhu sa stal Huawei v tom období druhý najväčší predajca mobilných zariadení na svete. Z druhého miesta potlačil na tretiu priečku, paradoxne, americký Apple. Toto však nebola posledná rana zo strany USA.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia Huawei P40 Pro:

V máji 2019 totiž na Huawei uvalili sankcie a začali obchodnú vojnu. Presnejšie, dali Huawei na čiernu listinu, takže s nimi nemohli obchodovať americké spoločnosti. Vyústenie viedlo k tomu, že Huawei nemohol do svojich telefónov integrovať služby Google.

A to je už druhý úder, s ktorým sa nikdy pred tým nemusela vysporiadavať žiadna iná značka sveta. Huawei si však napriek tomu udržiava druhé miesto a krok za krokom ide ďalej. Do rúk sa nám tak po oficiálnom predstavení na Slovensku dostala na test aj novinka Hauwei P40 Pro.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.