Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2020, 00:01

Apple prinesie dôležité uľahčenie odomykania iPhonu

Nová verzia iOS 13 bude obsahovať novinky v oblasti Face ID. Uľahčí sa vám život s rúškom.

Apple prinesie dôležité uľahčenie odomykania iPhonu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Výrobcovia smartfónov sa snažia dostávať do nových verzií a updatov operačných systémov čo najužitočnejšie funkcie. V dobe koronavírusu sa však pokúsili vyjsť v ústrety tým, ktorí nosia rúška či iné typy masiek na tvári, upozorňuje The Verge.

Najnovšia verzia iOS 13.5 príde s možnosťou preskočenia detekcie tváre. V súčasnej podobe totiž nové iPhony ponúkajú na odomykanie len číselný kód alebo sken tváre. No a keďže práve tvár je momentálne vo väčšine prípadov zahalená rúškom, používatelia musia pár sekúnd počkať, kým im systém oznámi, že tvár sa nepodarilo naskenovať a ponúkne im možnosť zadať kód. Po novom len pošuchnete prstom od spodnej strany telefónu a ihneď budete môcť zadať váš kód zariadenia.

​Používatelia Androidu majú v tomto istú výhodu, pretože množstvo smartfónov obsahuje okrem snímania tváre či zadávania kódu aj možnosť skenovať odtlačok prsta. Táto funkcionalita môže byť integrovaná na zadnej strane smartfónu, v bočnej hrane, alebo v displeji zariadenia. Keďže iPhone prestal od modelu iPhone X využívať odtlačok prsta, rozhodol sa teraz v novom update prispôsobiť aktuálnej situácii.

Možnosť priamejšieho odomknutia PINom odôvodňuje výrobca aj ako bezpečnejšiu z hľadiska zdravia. Množstvo ľudí si totiž zvyklo kvôli rozpoznaniu tváre zložiť nachvíľu rúško z tváre. A práve to by mohlo byť nebezpečné. 

Zaujímavou novinkou je aj to, že v rámci FaceTime videohovoru si budete môcť zrušiť automatické zväčšovanie okna tej osoby, ktorá práve rozpráva. Ak totiž rozprávajú viaceré osoby, zoomovanie tvárí sa stáva pomerne otravným. Najnovšie by ste si teda mohli v rámci nastavení FaceTime zrušiť túto funkciu.

Zatiaľ nie je presne stanovený dátum, kedy sa noviniek dočkáme. O postupnom uvoľňovaní mimo beta testerov vás budeme informovať.

Ticketportal.sk