Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2020, 00:01

Svoj mobil budete mať ešte radšej. Tieto novinky príjemne uľahčia život

  • Android 11 sa pomaly stáva realitou. Čo prinesie nový operačný systém pre používateľov?
  • Tešiť sa môžete na vylepšenú správu notifikácií či inteligentný tmavý režim.
Svoj mobil budete mať ešte radšej. Tieto novinky príjemne uľahčia život
Zdroj: Google

Mnoho používateľov netuší, akú majú verziu operačného systému. Či už je reč o Androide alebo iOS. Na prvý pohľad sa to skrátka môže zdať nepodstatné. Viete však, prečo by vás to mohlo zaujať? Kompletne nové verzie totiž ponúkajú množstvo zaujímavých a najmä užitočných funkcií. Vďaka nim je práca s vaším telefónom jednoduchšia a môžete si ho ešte viac prispôsobovať.

Nuž a hovoriac o týchto zmenách, aktuálne sa svet technologických nadšencov teší na novinky, ktoré so sebou prinesie nový Android 11. Hoci oficiálne spustenie je ešte len pred nami, už teraz sú dostupné ukážky a informácie od beta testerov, informuje portál Android Authority. Na čo sa môžete tešiť?

Natívne nahrávanie obrazovky

Používatelia iPhonov majú možnosť nahrávať obrazovku vo forme videa priamo zabudovanú v systéme už dlhšiu dobu. A hoci výrobcovia smartfónov ako Samsung či Huawei ponúkajú túto možnosť vo svojich telefónoch už nejaký čas, išlo o ich vlastnú nadstavbu a nie o natívnu možnosť Androidu. V novom Androide 11 to však už bude oficiálne dostupné pre všetkých.


Stíšenie notifikácií počas nakrúcania videa

Ak nechcete byť rušení počas nakrúcania videa notifikáciami a správami, nový Android 11 vám umožní stíšiť notifikácie. Do peknej scény zapadajúceho slnka alebo prvých krokov dieťaťa vám tak nebudú cinkať správy z Messengeru či WhatsAppu od vašich známych.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk