Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2020, 00:01

Svoj mobil budete mať ešte radšej. Tieto novinky príjemne uľahčia život

  • Android 11 sa pomaly stáva realitou. Čo prinesie nový operačný systém pre používateľov?
  • Tešiť sa môžete na vylepšenú správu notifikácií či inteligentný tmavý režim.
Svoj mobil budete mať ešte radšej. Tieto novinky príjemne uľahčia život
Zdroj: Google

Mnoho používateľov netuší, akú majú verziu operačného systému. Či už je reč o Androide alebo iOS. Na prvý pohľad sa to skrátka môže zdať nepodstatné. Viete však, prečo by vás to mohlo zaujať? Kompletne nové verzie totiž ponúkajú množstvo zaujímavých a najmä užitočných funkcií. Vďaka nim je práca s vaším telefónom jednoduchšia a môžete si ho ešte viac prispôsobovať.

Nuž a hovoriac o týchto zmenách, aktuálne sa svet technologických nadšencov teší na novinky, ktoré so sebou prinesie nový Android 11. Hoci oficiálne spustenie je ešte len pred nami, už teraz sú dostupné ukážky a informácie od beta testerov, informuje portál Android Authority. Na čo sa môžete tešiť?

Natívne nahrávanie obrazovky

Používatelia iPhonov majú možnosť nahrávať obrazovku vo forme videa priamo zabudovanú v systéme už dlhšiu dobu. A hoci výrobcovia smartfónov ako Samsung či Huawei ponúkajú túto možnosť vo svojich telefónoch už nejaký čas, išlo o ich vlastnú nadstavbu a nie o natívnu možnosť Androidu. V novom Androide 11 to však už bude oficiálne dostupné pre všetkých.


Stíšenie notifikácií počas nakrúcania videa

Ak nechcete byť rušení počas nakrúcania videa notifikáciami a správami, nový Android 11 vám umožní stíšiť notifikácie. Do peknej scény zapadajúceho slnka alebo prvých krokov dieťaťa vám tak nebudú cinkať správy z Messengeru či WhatsAppu od vašich známych.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.