Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2020, 12:23

Najlákavejšia ponuka tohto roka? Zamiešať karty môže čínsky výrobca

Jeden z najvýkonnejších procesorov by sa mohol zjaviť v cene do 500 eur v modeli Poco F2 Pro.

Najlákavejšia ponuka tohto roka? Zamiešať karty môže čínsky výrobca
Zdroj: Pocophone

V roku 2018 sa znenazdajky objavil smartfón značky menom Pocophone. Model Poco F1 zaujal všetkých svetových recenzentov a vyslúžil si poriadnu popularitu. Ponúkal výborné špecifikácie v nepriestrelnej cene.

Pocophone je pritom podznačkou čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorý už sám o sebe poskytuje zaujímavé kúsky v pomere cena – výkon. V modeli Poco F1 sa pokúsil hranicu stlačiť ešte nižšie. Za sumu do 350 eur ste tak získali veľmi dobrého spoločníka.

Zdroj: Pocophone

Aktuálne správy naznačujú, že tento smartfón bude mať nástupcu, informuje portál Android Authority. Malo by ísť o Poco F2 Pro. Informácie priniesla samotná firma s tým, že novinka bude vášnivá, výkonná, príťažlivá i zábavná. Čo si presnejšie pod tým máme predstaviť?

Novinka by mala mať 6,67-palcový AMOLED displej pokrývajúci takmer celú prednú stranu a minimálne rámiky. Predná selfie kamera sa bude vysúvať z útrob vrchnej hrany. Fotoaparát na zadnej strane je situovaný v kruhu a samozrejmosťou má byť slušný výkon.

Zrejme pôjde opäť o Snapdragon, tentoraz verziu 865, ktorá sa nachádza v tých najvýkonnejších smartfónoch tohto roka. Sekundovať mu bude 6 alebo 8 GB pamäte RAM, v súvislosti s verziou úložného priestoru. Na výber by ste tak mali mať 128 GB a 256 GB kapacitu pamäte.

Podľa dohadov bude mať batéria 4700 mAh. Predpokladaná cena je podľa portálu gizmochina.com 450 dolárov. Opäť by tak mohlo ísť o mimoriadne zaujímavú ponuku.

Dátum uvedenia zatiaľ nie je známy. O vývoji situácie vás budeme informovať.

Ticketportal.sk