Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2020, 13:46

Waze spúšťa očakávanú novinku. Možno ju už máte aj vy

Asistent radenia do jazdných pruhov už mieri aj do navigácie Waze.

Obľúbená navigácia Waze pridáva do svojho portfólia dlho očakávanú novinku. Spúšťa podporu asistenta radenia do jazdných pruhov. V praxi tak bude používateľ priamo v navigácii vidieť, do ktorého pruhu by sa mal preradiť. Oceníte to na neznámych viacprúdových cestách či odbočkách na diaľnice.

Zdroj: Waze Slovensko

​Novinku ohlásila komunita Waze Slovensko na svojom Facebooku. Správcovia upozorňujú, že nová funkcionalita nemusí byť hneď prístupná pre všetkých. Ide o postupné spúšťanie. Ak sa vám teda doteraz táto možnosť neobjavila v ponuke, nestrácajte nádej – ani nervy. Zrejme sa tak stane v blízkom čase.

Navyše, novinka je zatiaľ prístupná len v prvej verzii, takže môže obsahovať chyby. Tvorcovia vravia, že ocenia, ak nahlásite chýbajúceho asistenta v jazdných pruhoch na mieste, kde by mal byť.

Navigáciu Waze vlastní Google. Ten do nej v priebehu času integroval aj svoju vychytávku v podobe podpory Google Asistenta. Waze obsahuje ďalej aj režim pre motocykle a podporuje viaceré hudobné služby, píše portál XDA Developers. Zároveň vysvetľuje, že nová funkcionalita sa spustí približne od 500 metrov pred odbočovaním či radením do jazdného pruhu v rámci bežných ciest a jeden kilometer v prípade diaľnic.

Zdroj: Waze

Ticketportal.sk