Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2020, 10:49

Firmy dočasne menia pravidlá pri kúpe či záručnej dobe. Predĺženie aj o štyri mesiace zdarma

Kuriér do servisu zdarma, možnosť vrátiť tovar neskôr. Aké sú možnosti počas obmedzení spojených s koronavírusom?

Firmy dočasne menia pravidlá pri kúpe či záručnej dobe. Predĺženie aj o štyri mesiace zdarma
Zdroj: pinterest.com

V súčasnej situácii zažívame viacero obmedzení. Koronavírus vstúpil do života každého z nás. V minulom článku sme vás informovali o chystaných zmenách ohľadom uvádzania nových smartfónov na slovenský trh. Aktuálne sme pre vás zozberali zaujímavé akcie, zmeny v záručných dobách či lehotách vrátenia tovaru, ktorými sa výrobcovia snažia trochu vyjsť v ústrety používateľom.

Vrátenie do 90 dní od zakúpenia a predĺženie záruky

Samsung v súčasnej situácii umožňuje predĺžiť záruku i vrátiť tovar neskôr. Produkty, ktoré si zákazník kúpi u vybraných predajcov do 30. júna tohto roku, môže vrátiť do 90 dní od jeho zakúpenia, najneskôr však do 28. septembra 2020.

Možnosť vrátenia tovaru sa vzťahuje na televízory, soundbary, chladničky, práčky, sušičky, kombinované práčky so sušičkami, vysávače, vstavané produkty, mikrovlnné rúry a riadi sa podmienkami a procesmi konkrétneho predajcu.

Do akcie je zapojené aj množstvo väčších i menších predajcov elektroniky na Slovensku. Presný zoznam nájdete na webstránkach Samsungu.

Samsung tiež predlžuje záručnú dobu až o štyri mesiace. Pre zákazníkov, ktorí si nemôžu uplatniť reklamáciu svojho zariadenia Samsung v rámci záručnej doby kvôli obmedzeniam spôsobeným koronavírusom COVID-19, a ktorým vypršala alebo vyprší záruka na zariadenie v období od 15. marca do 15. júna, ponúka výrobca automatické predĺženie záruky do 15. júla.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.