Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2020, 00:01

Samsung si pustil konkurenciu ešte bližšie k telu. Poteší to fanúšikov Apple

Samsung ponúka ako prvý na svete na svojich smart televízoroch službu Apple Music.

Samsung ohlasoval spojenie so službami americkej spoločnosti Apple ešte v januári minulého na svetovej výstave elektroniky CES 2019. Bolo to zaujímavým prekvapením, keďže Apple neponúka svoje služby len tak hocikomu, na iných zariadeniach konkurencie. Neskôr sprístupnil aj svoju aplikáciu Apple TV+ pre vybrané inteligentné televízory Samsung.

Zdroj: Samsung

​Aktuálne sú smart televízory Samsung prvou televíznou značkou na svete, ktorá integrovala do svojej ponuky aj službu Apple Music. Používatelia vo viac ako 100 krajinách sveta vrátane Slovenska a Česka tak už teraz môžu využívať ponuku tejto služby priamo vo svojich televíznych prijímačoch. Aplikácia Apple Music je k dispozícii na televízoroch Samsung modelových radov 2018 až 2020.

​Používatelia tak môžu streamovať cez 60 miliónov skladieb bez reklám, sledovať najlepšie videoklipy a prechádzať tisíce playlistov. Predplatitelia služby Apple Music budú mať k dispozícii aj personalizované odporúčania pre každý deň. Apple tu tiež necháva v ponuke originálnu rozhlasovú stanicu Beats 1. Je to celosvetovo dostupný živý stream s exkluzívnymi show známych umelcov.

K dispozícii bude aj nová sekcia At Home With Apple Music, v ktorej sú nové playlisty, dokonca aj skupinové chaty s obľúbenými muzikantmi v ich domácnostiach cez FaceTime, rozhovory a ďalší obsah.

Majitelia smart televízorov Samsung si môžu stiahnuť aplikáciu Apple Music z obchodu Samsung Smart TV App Store a následne sa prihlásiť k svojmu účtu pomocou Apple ID. Ďalšou možnosťou je vytvoriť si účet priamo v televíznom prostredí. S osobnou, rodinnou alebo študentskou tarifou si môžu Apple Music dokonca vyskúšať aj zadarmo po dobu troch mesiacov.

Okrem rozsiahleho katalógu služby Apple Music môžu používatelia samozrejme sledovať aj ďalší obsah - pôvodné show, koncerty, a podobne.

Zdroj: Samsung

Zdroj: tlačová správa