Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2020, 11:46

Takto by mala vyzerať druhá generácia skladacieho telefónu. Bude obsahovať čosi navyše

  • 120 Hz displej, menší výrez v obrazovke a mierne pozmenený dizajn.
  • Pozrite si tlačový render pripravovaného Samsung Galaxy Fold 2.
Takto by mala vyzerať druhá generácia skladacieho telefónu. Bude obsahovať čosi navyše
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Samsung Galaxy Fold mal minulý rok trochu rozpačitý štart. Po počiatočných problémoch však už následne nedochádzalo k výraznejším problémom a veci napokon vyústili do pomerne vydareného modelu Samsung Galaxy Z Flip s menším skladacím displejom.

Aktuálne však portál pocketnow.com prináša informáciu, že starý známy Fold chystá druhú generáciu. Dohady čiastočne potvrdzuje uniknutý obrázok. Samsung Galaxy Fold 2 by mal obsahovať 7,95-palcový displej s rozlíšením 2213 x 1689 pixelov.

Zdroj: Ben Geskin

​Väčšou zaujímavosťou je však to, že by malo ísť až o 120 Hz panel, ktorý má vyššiu obnovovaciu frekvenciu a hodí sa pre hráčov alebo veľmi náročných používateľov. Podľa vzoru Z Flip by sme sa ďalej mali stretnúť aj s ohybným displejom s vrstvou skla.

Namiesto výrezu v hornom rohu sa stretneme s jemnou dierkou uprostred. Presne tak, ako to má momentálne juhokórejský výrobca vo svojich vlajkových lodiach. Displej s takýmto takzvaným “Infinity O” prevedením bude aj na prednej čati a bude mať 6,23 palca.

Nová generácia by však mala mať aj čosi navyše. Na obrázku sa objavilo aj pero S Pen. Môže to znamenať len jediné - nový Fold by mal zrejme podporovať túto hračku, s ktorou sa pýši rada Galaxy Note. Pero by sa z nášho pohľadu skutočne mohlo hodiť, pretože môže poskytnúť viaceré, najmä kreatívne možnosti pri rozloženej tabletovej obrazovke Foldu.

Na zadnej strane má byť súbor fotoaparátov, ktoré poznáme z modelu Samsung Galaxy S20+.

Všetko sú však zatiaľ len počiatočné úniky informácií, nakoľko toto zariadenie ešte nebude odhalené v najbližších mesiacoch.