Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2020, 17:01

Nový tablet za príjemnú cenu príde na náš trh v máji. Obsahuje navyše tvorivé pero

  • Medzi hlavné prednosti tabletu patrí vylepšené dotykové pero S Pen pre písanie a kreslenie.
  • Na svoje si prídu vďaka spolupráci so Samsungom aj fanúšikovia YouTube a Spotify.
Nový tablet za príjemnú cenu príde na náš trh v máji. Obsahuje navyše tvorivé pero
Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila novinku Galaxy Tab S6 Lite - štýlový a cenovo dostupný tablet pre prácu aj zábavu.

TFT displej má uhlopriečku 10,4 palca a rozlíšenie 2000 x 1200 pixelov. Vo vnútri pracuje osemjadrový procesor Exynos 9611 a operačný systém tvorí Android 10 s nadstavbou One UI 2.

Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát s rozlíšením 8 MP a vpredu je selfie kamera s rozlíšením 5 MP. Pamäť RAM je tu vo verzii 4 GB a úložný priestor má kapacitu 64 GB. Dá sa však rozšíriť o microSD kartu až do 1 TB.

Nové dotykové pero S Pen

Či už tablet používate na prácu, na štúdium alebo vo voľnom čase doma, vylepšené dotykové pero S Pen sa hodí na písanie poznámok aj pri multitaskingu. Váži len 7,03 g, má rýchlejšiu odozvu než predtým a hrot s veľkosťou 0,7 mm umožňuje mimoriadne presnú prácu pri písaní i kreslení.

U nás síce nie je kreatívne kreslenie na tablete zrejme práve najrozšírenejšie, no najmä v ázijskom svete existuje množstvo umelcov a dizajnérov, ktorí takúto funkciu využívajú. Samsung ich združuje v komunite Penup.

Keď pero nepotrebujete, drží pomocou magnetu na boku tabletu, prípadne na puzdre (ktoré sa predáva samostatne). Pero S Pen nepotrebuje batériu, takže si nemusíte robiť starosti, že sa vám pri použití vybije.

Navyše, poznámky ručne zhotovené dotykovým perom S Pen v aplikácii Samsung Notes je možné okamžite previesť na bežný digitálny text. Jednoduchým ťahom pera môžete ľahko prehľadávať a triediť poznámky, môžete ich exportovať v PDF, ako obrázky v JPG, ako textové súbory alebo ako dokumenty programu Microsoft Word.

Viac zábavy

Do výbavy tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite patria aj stereo reproduktory z dielne spoločnosti AKG s priestorovým zvukom Dolby Atmos 3D. 

Vďaka spolupráci Samsung so službami YouTube a Spotify majú majitelia Galaxy Tab S6 Lite multimediálny obsah k dispozícii v mimoriadne kvalitnej podobe. Videá z YouTube sa prenášajú bez reklám, je možné ich sťahovať pre offline použitie a na 4 mesiace je zdarma k dispozícii tarifa YouTube Premium, vďaka ktorej majú užívatelia k dispozícii služby YouTube Music a YouTube Kids.

Súčasťou základného používateľského rozhrania Galaxy Tab S6 Lite je aplikácia Spotify, takže máte k dispozícii prakticky neobmedzenú zásobu hudby a podcastov. Obľúbenú melódiu si môžete nastaviť ako vyzváňací tón alebo budík.

Systém Galaxy v domácnosti

Vďaka používateľskému kontu Samsung je možné prijímať hovory a posielať či prijímať textové správy, hoci máte telefón práve mimo dosah v inej miestnosti. Vďaka videokonferenčnej aplikácii Google Duo vám Galaxy Tab S6 Lite umožní zostať v kontakte s priateľmi či blízkymi.

Systém Daily Board umožňuje ovládať hudobný prehrávač, prezerať kalendár, sledovať predpoveď počasia alebo písať krátke správy a pripomienky. Medzi ďalšie prednosti pri práci i zábave patria asistenčné služby s technológiou Bixby, napríklad Bixby Voice, Bixby Vision či Bixby Routines.

Nový tablet sa začne na slovenskom trhu predávať od 15. mája za odporúčanú maloobchodnú cenu 379 Eur vo verzii Wi-Fi a za 439 Eur vo verzii Wi-Fi/LTE. K dispozícii bude v elegantnej šedej farbe. Na jeho ochranu si môžu užívatelia zaobstarať ochranné puzdro v šedej farbe za maloobchodnú cenu 69,90 Eur.

Zdroj: Tlačová konferencia, tlačová správa

Ticketportal.sk