Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2020, 18:30

Zakrivený displej a fotoaparát s rozlíšením až 108 megapixelov. Novinku spoznáme už čoskoro

Pomôže táto novinka značke dostať sa do prvej ligy?

Zakrivený displej a fotoaparát s rozlíšením až 108 megapixelov. Novinku spoznáme už čoskoro
Zdroj: @onleaks x @pricebaba

O novom smartfóne od Motoroly sa hovorilo už dlhšiu dobu. Stal sa však “obeťou” koronavírusu, pretože špeciálna udalosť, na ktorej mal byť uvedený, sa nekonala. Išlo ešte o podujatie na medzinárodnej konferencii MWC 2020 v Barcelone. Odvtedy čaká pod pláštikom tajomstva na svoj čas. A vyzerá to tak, že sa dočkal, informuje androidauthority.com.

Motorola zverejnila na svojom americkom twitterovom profile informáciu, že novú vlajkovú loď spoznáme 22. apríla.

Motorola píše o E-vente, čím zvýrazňuje slovíčko E. Je to zrejme kvôli naznačeniu mena Edge, teda okraj. Nová Motorola by totiž mala obsahovať zaoblené okraje displeja, ako to má výrobca Samsung či Huawei a jej názov by mal byť podľa uniknutých informácií Motorola Edge Plus.

V rámci dohadov má novinka obsahovať 6,67-palcový zakrivený displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Vo vnútri by mal pracovať špičkový procesor Snapdragon 865, ktorému bude sekundovať 8 alebo 12 GB pamäte RAM. Veľkým ťahačom by mala byť aj batéria, ktorej kapacita sa vyšplhá na 5170 mAh.

Zdroj: @onleaks x @pricebaba

Zaujímavý je však aj fotoaparát. Ten by mal disponovať rozlíšením až 108 MP. Smartfóny s takýmto rozlíšením už sú síce na trhu, no tento údaj naznačuje, že Motorola nechce nechať nič na náhodu a fotografie sú jednou z jej hlavných záujmov.

Novinke nebude chýbať podpora 5G sietí a operačný systém Android 10. Viac podrobností sa dozvieme už budúci týždeň.

Ticketportal.sk