Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2020, 18:30

Pamätáte si ICQ? Teraz prichádza s parádnymi novinkami

  • Zabudnutá legenda internetu ICQ prešla niekoľkými zmenami. 
  • ICQ je už dlhé roky na stiahnutie v aplikačných obchodoch a možno o tom ani neviete.

Pamätáte sa na začiatky internetu, na dobu, keď ešte nejestvoval Facebook, Instagram či TikTok? Pre mladšie ročníky je to nepredstaviteľné, no viacerí z nás si túto éru ešte pamätajú. Jendou z prvých komunikačných sietí, ktoré mali masový dopad bolo legendárne ICQ.

Logo kvietku s farebnými lístočkami zdobilo snáď každý stolový počítač a množstvo ľudí práve vďaka tomuto nástroju začalo naplno vnímať potenciál chatovania a písomnej komunikácie cez internet.

ICQ však nezomrelo. Stále je v hre, aj keď už dávno stratilo dominantné postavenie. Aktuálne má len v obchode Google Play viac ako 10 miliónov stiahnutí a nachádza sa tu už okolo desať rokov. K dispozícii je nayše na stiahnutie aj pre operačné systémy Windows, macOS, Linux, no a samozrejme nechýba ani v aplikačných obchodoch pre iPhony v AppStore.

V súčasnej dobe prešla platforma zopár zmenami a vývojári sa rozhodli dať to najavo novým názvom ICQ New, informuje portál zive.cz

Ako píše vývojár v informáciách o aplikácii, updatom prešli instantné odpovede. ICQ vám dá návrhy na odpoveď ešte pred tým, než začnete písať.​

Zdroj: ICQ.com

Ďalšou zaujímavou novinkou je, že keď napíšete nejaké slovo, ICQ k nemu navrhne nálepku či emoji. Uľahčí to teda hľadanie jednotlivých obrázkov, ak sa chcete vyjadriť takouto formou. 

Zdroj: ICQ.com

​​Aby dali vývojári aj poriadny dôraz na celkové vynovenie aplikácie, zmeny sa dočkalo aj logo. Je síce o dosť iné, ako si ho pamätáme v začiatkoch, no malý kvietok tam predsa len symbolicky zostal. 

Zaujímavosťou je možnosť prevodu reči na text. Po nahratí správy sa teda zobrazí aj text. 

Zdroj: ICQ.com

​Samozrejmosťou v aplikácii je odosielanie hlasových správ, možnosť vykonávania videohovorov, skupinových chatov s neobmedzeným počtom kontaktov a množstvo ďalších vecí. V dobe koronavírusu a prácez z domu by ste možno mohli s kolegami oprášiť aj túto možnosť. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / Google Play

Ak sa chcete dozvedieť viac o aplikácii a jej založení či začiatkoch, pozrite si naše video vyššie. ​