Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2020, 00:01

Za zlomok ceny dostanete čínske smart hodinky na nerozoznanie od Apple Watch. Ako obstáli v teste?

  • Lákavá cena, zaujímavé funkcie, monitorovanie plávania aj lyžovania.
  • Kde sú však limity smart hodiniek Xiaomi Amazfit GTS? Prečítajte si našu recenziu.
Za zlomok ceny dostanete čínske smart hodinky na nerozoznanie od Apple Watch. Ako obstáli v teste?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Smart hodinky Xiaomi Amazfit GTS sa vôbec nesnažia skrývať svoju podobu s Apple Watch. Zrejme aj preto sme si počas testu vyslúžili viacero otázok typu - to máš hodinky od Apple? Ich hranatý dizajn sa až príliš nápadne podobá na americkú konkurenciu. Čo však celkovo tieto hodinky ponúkajú?

Hranatý dizajn

Odhliadnuc od známych tvarov však dizajn za nás celkovo chválime. Matné čierne prevedenie vyzeralo naozaj dobre a silikónové remienky sme na ruke ani nevnímali. Prekvapil nás aj 1,65-palcový AMOLED displej. Bol ostrý a poskytoval pekné jasné zobrazenie všetkých údajov. Jeho rozlíšenie je 348 x 442 pixelov a nemal problémy ani so slnečným dňom.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Na boku hodiniek je tlačidlo. To však nie je také moderné a multifunkčné ako u Apple Watch 5. V tomto prípade s ním môžete vypnúť či uspať displej, alebo si toto tlačidlo môžete nakonfigurovať na aktivovanie niektorej z nasledujúcich funkcií: začať tréning, spustiť hudbu, zmerať srdcový tep, aktivovať kompas a tak ďalej. Je to celkom praktické, no vybrať sa dá len jedna funkcia. 

Základom hodiniek je niekoľko widgetov, teda "kariet", kde nájdete napríklad počet prejdených krokov a po rozkliknutí uvidíte niekoľko podrobností. Ďalej je tu srdcový tep a rovnako aj k nemu pár ďalších informácií. Nachádza sa tu tiež widget s predpoveďou počasia, ktorý samozrejme funguje až po prepojení so smartfónom, odkiaľ ťahá dáta. K tomu sa dostaneme neskôr.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

V rámci tréningov tu nájdete všetky najzákladnejšie, ako napríklad beh, chôdza, cyklistika, bežecký pás, dokonca indoor bicykel, plávanie lezenie a aj lyžovanie. Bohužiaľ, športové aktivity sme kvôli koronavírusu a bezpečnostným opatreniam nevyskúšali. Vybehli sme len na menšiu rozumnú prechádzku vyskúšať aspoň tréning chôdze.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk