Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2020, 14:43 Aktualizované dňa 26.03.2020 o 15:32

Mega fotoaparát, top výkon. Huawei predstavil novinky, ktoré zápasia s jedným podstatným nedostatkom

  • Huawei P40 Pro a Pro+ sú novou pýchou spoločnosti Huawei. Obsahujú niekoľko predností.
  • Model P40 Pro+ sa na Slovensku predávať nebude.
Mega fotoaparát, top výkon. Huawei predstavil novinky, ktoré zápasia s jedným podstatným nedostatkom
Zdroj: Huawei YouTube Channel

Za normálnych okolností by všetko bolo inak. Médiá z celého sveta, vrátane našej redakcie, by aktuálne boli v Paríži. Na pódiu by stál zástupca spoločnosti Huawei a veľkému publiku by predstavoval ich najvyspelejšie novinky, smartfóny série Huawei P40.

Bohužiaľ, do života ľudí zasiahol nový koronavírus a množstvo uvádzaní smartfónových noviniek sa deje iba cez online prenosy. Je to aj prípad Huaweiu, ktorý právez cez svoj youtubový kanál uviedol svoju nastávajúcu vlajkovú loď tohto roka, Huawei P40 Pro+.

Novinky série P40 sú až tri

Najskôr uveďme veci na pravú mieru. Séria P40 má tri nové modely. Je to P40, ktorý je najlacnejší a "najmenej vybavený". Potom je tu P40 Pro a vrcholom je P40+. V článku sa budeme venovať práve tejto dvojici Pro.

P40 Pro sa chváli ostrým 6,58-palcovým OLED displejom s rozlíšením 2640 x 1200 pixelov s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. P40 Pro+ má väčší 6,7-palcový displej s rozlíšením 1440 x 3160 pixelov.

Vo vnútri telefónov pracuje tradične špičkový procesor Kirin 990 z domácej Huawei dielne. Už samozrejmosťou je jeho integrovaná podpora 5G sietí.

Zdroj: Huawei YouTube kanál

​Procesoru sekunduje až 8 GB pamäte RAM, pričom kapacita vnútorného úložiska je v modeli P40 Pro vo verziách 128 alebo 256 GB. V prípade P40 Pro+ je to až 512 GB úložisko.

Pamäť sa dá rozšíriť o dodatočnú kartu, ktorá však nemá typický rozmer microSD, ale ide o huawejácku vlastnú nano memory Card 2.

Nevýhoda pre širšie masy

Bohužiaľ, Huawei stále zápasí s americkými sankciami. V obchodnej vojne medzi Čínou a USA nastala situácia, že Huawei nemôže využívať služby Google. To v praxi znamená, že hoci tu nájdeme operačný systém Android, Huawei si musel poradiť bez podpory aplikácií ako YouTube, Gmail či Google Mapy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk