Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2020, 00:01

Takto si môžete zrýchliť WiFi počas práce z domu, hovoria odborníci

Prečítajte si niekoľko základných rád ohľadom rýchlosti WiFi pripojenia.

Takto si môžete zrýchliť WiFi počas práce z domu, hovoria odborníci
Zdroj: iStock

V nedávnom článku sme upozorňovali na kybernetické nástrahy, ktoré na vás môžu číhať počas práce z domu, teda takzvaného homeofficu. Ostražitosti nikdy nie je dosť. Hackeri sa nezastavili dokonca ani pred kyberútokom na nemocnicu v Brne, a to navyše v tejto náročnej dobe nového koronavírusu. 

Okrem bezpečnostných rád však odborníci portálu androidauthority.com radia aj v tom, ako sa pokúsiť čo najlepšie zabezpečiť dobré internetové pripojenie v časoch homeofficov. Tu je niekoľko jednoduchých rád, ktoré zvládne každý.

Rýchlosť pripojenia

V prvom rade, skontrolujte si jednoduchým nástrojom rýchlosť vášho WiFi pripojenia. Tým získate akú-takú predstavu o jeho sile a rýchlosti štahovania i uploadu. Zároveň si tak overíte, či máte skutočne také pripojenie, za aké mesačne platíte. Stačí kliknúť na web Speedtest.net a otestovať WiFi pripojenie kliknutím na tlačidlo Go.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Zredukujte počet otvorených aplikácií

Streamovanie hudby tiež môže byť náročným, ak sa vám ráta k dobru akýkoľvek" bodík" k zvýšeniu rýchlosti. Spotify či Deezer spustený na pozadí tak nemusí byť správnym riešením. V tom prípade si stiahnite obľúbené playlisty offline a počúvať môžete veselo ďalej, bez zaťažovania rýchlosti.

Podobných aplikácií môžete mať na pozadiach viac, takže si skúste pozrieť, ktoré okná či appky máte otvorené a či ich skutočne potrebuejte nechať bežať.

Ethernet kábel

Ak je to potrebné a možné, pripojte sa k internetu káblom. Ak bývate napríkald v paneláku, množstvo WiFi sietí, ktoré sú teraz ešte vyťaženejšie, si môže navzájom vyrábať najrôznejšie prekážky. Vyskúšajte preto starý dobrý ethernet kábel pripojiť k vášmu laptopu.

Samozrejme, ak máte tento konektor, alebo aspoň redukciu naň…

​​Updatujte firmvér

Aj routery, ktoré máme v domácnosti potrebujú z času na čas aktualizáciu. Tá môže obsahovať nie len vylepšenia, ale aj opravy bezpečnostných chýb, ktoré by mohli viesť k prípadnému napadnutiu hackerov. Hoci niektoré routre majú automatickú aktualizáciu firmvéru, iné ju vyžadujú manuálne.

Ak si s tým neviete rady, pogooglite. Napíšte do vyhľadávača číslo či typ routeru a niekde iste objavíte, ako na to.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk