Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2020, 00:01

Takto si môžete zrýchliť WiFi počas práce z domu, hovoria odborníci

Prečítajte si niekoľko základných rád ohľadom rýchlosti WiFi pripojenia.

Takto si môžete zrýchliť WiFi počas práce z domu, hovoria odborníci
Zdroj: iStock

V nedávnom článku sme upozorňovali na kybernetické nástrahy, ktoré na vás môžu číhať počas práce z domu, teda takzvaného homeofficu. Ostražitosti nikdy nie je dosť. Hackeri sa nezastavili dokonca ani pred kyberútokom na nemocnicu v Brne, a to navyše v tejto náročnej dobe nového koronavírusu. 

Okrem bezpečnostných rád však odborníci portálu androidauthority.com radia aj v tom, ako sa pokúsiť čo najlepšie zabezpečiť dobré internetové pripojenie v časoch homeofficov. Tu je niekoľko jednoduchých rád, ktoré zvládne každý.

Rýchlosť pripojenia

V prvom rade, skontrolujte si jednoduchým nástrojom rýchlosť vášho WiFi pripojenia. Tým získate akú-takú predstavu o jeho sile a rýchlosti štahovania i uploadu. Zároveň si tak overíte, či máte skutočne také pripojenie, za aké mesačne platíte. Stačí kliknúť na web Speedtest.net a otestovať WiFi pripojenie kliknutím na tlačidlo Go.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Zredukujte počet otvorených aplikácií

Streamovanie hudby tiež môže byť náročným, ak sa vám ráta k dobru akýkoľvek" bodík" k zvýšeniu rýchlosti. Spotify či Deezer spustený na pozadí tak nemusí byť správnym riešením. V tom prípade si stiahnite obľúbené playlisty offline a počúvať môžete veselo ďalej, bez zaťažovania rýchlosti.

Podobných aplikácií môžete mať na pozadiach viac, takže si skúste pozrieť, ktoré okná či appky máte otvorené a či ich skutočne potrebuejte nechať bežať.

Ethernet kábel

Ak je to potrebné a možné, pripojte sa k internetu káblom. Ak bývate napríkald v paneláku, množstvo WiFi sietí, ktoré sú teraz ešte vyťaženejšie, si môže navzájom vyrábať najrôznejšie prekážky. Vyskúšajte preto starý dobrý ethernet kábel pripojiť k vášmu laptopu.

Samozrejme, ak máte tento konektor, alebo aspoň redukciu naň…

​​Updatujte firmvér

Aj routery, ktoré máme v domácnosti potrebujú z času na čas aktualizáciu. Tá môže obsahovať nie len vylepšenia, ale aj opravy bezpečnostných chýb, ktoré by mohli viesť k prípadnému napadnutiu hackerov. Hoci niektoré routre majú automatickú aktualizáciu firmvéru, iné ju vyžadujú manuálne.

Ak si s tým neviete rady, pogooglite. Napíšte do vyhľadávača číslo či typ routeru a niekde iste objavíte, ako na to.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 38% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.