Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2020, 00:01 Aktualizované dňa 26.03.2020 o 17:33

Veľký prehľad noviniek aj obmedzení pri uvádzaní nových smartfónov na Slovensku

  • Huawei P40 spoznáme cez online stream už budúci týždeň, rovnako aj nadupanú novinku od Xiaomi.
  • Samsung si zrejme už v pondelok vyskúša oficiálne predstavenie online.
  • Huawei oznamuje aj predĺženie záruky vzhľadom na situáciu s novým koronavírusom. 
Veľký prehľad noviniek aj obmedzení pri uvádzaní nových smartfónov na Slovensku
Zdroj: Pixabay

Svet mobilných telefónov pocítil obmedzenia v kvôli koronavírusu už koncom februára. Usporiadatelia najväčšej výstavy mobilných technológií na svete Mobile World Congress 2020 sa rozhodli tento ročník zrušiť. Na jednej strane sa postupne odhlasovalo čoraz väčšie množstvo dôležitých vystavovateľov, na druhej strane silnela hrozba koronavírusu. 

Na tejto výstave mali byť oficiálne uvedené novinky jednotlivých výrobcov. Tie však nakoniec museli značky odložiť, alebo predstaviť pomocou videostreamu cez online prenos. Situácia sa však zatiaľ neupokojuje.

Rozhodli sme sa preto položiť niekoľko otázok ohľadom plánov na najbližšie obdobie jednotlivým značkám, ktoré majú u nás svoje zastúpenia. 

Sony

Spoločnosť Sony plánovala na udalosti v Barcelone uviesť svoje novinky Xperia L4, Xperia 1 II a Xperia 10 II (čítaj: one mark two; ten mark two). Smatfóny nakoniec uviedli práve cez online prenos. Z hľadiska obmedzení a dostupnosti však aktuálne nepredpokladajú problémy. 

Xperia L4 príde v plánovanom čase počas apríla, pričom Xperia 1 II a Xperia 10 II boli od začiatku plánované až na neskôršiu distribúciu. "Odďaľovanie zatiaľ nechystáme, novinky by mali prísť v priebehu druhého kvartálu roka 2020," uviedol pre HN Rastislav Medveď, Key Account Manager Sony Europe.

Dodávky modelov Xperia 5 tiež nie sú obmedzené, pričom modely Xperia L3, Xperia 10 a Xperia 1 sa postupne dopredávajú. Tie sa už nanovo dodávať nebudú. Nesúvisí to však so situáciou okolo koronavírusu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.