Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2020, 18:30

Prvý ohybný smartfón sveta chystá nástupcu. Má byť špičkou na trhu

Royole FlexPai 2 máme spoznať už 25. marca.

Prvý ohybný smartfón sveta chystá nástupcu. Má byť špičkou na trhu
Zdroj: Huawei

Viete, kto vytvoril prvý ohybný komerčne predávaný smartfón na svete? Nebol to Samsung, ani Huawei, dokonca ani Motorola. Bola to dovtedy celkom neznáma značka Royole FlexPai. Ich ohybný telefón prišiel ešte v decembri roka 2018 ako blesk z jasného neba a mnohých poriadne šokoval.

A hoci ich novinka nebola, so všetkým rešpektom, vrcholom ohybých telefónov, predsa len im prvenstvo už nikto nevezme.

Aktuálne správy z portálu androidauthority.com však hovoria, že CEO spoločnosti Royole Liu Zihong oznámil, že už 25. marca má prísť nasledovník s názvom Flexpai 2. Pôvodne mali túto novinku predstaviť už na februárovom kongrese MWC 2020 v Barcelone, ktorý však bol kvôli začínajúcemu koronavírusu zrušený.

Čo môžeme od novinky očakávať?

Royole sa posunul na výkonnostnú úroveň vlajkových lodí, takže vo vnútri máme očakávať špičkový Snapdragon 865 a samozrejmosťou je podpora 5G. To by spravilo z tohto smartfónu jeden z najvýkonnejších flexibilných smartfónov na trhu. Samsung má vo svojom modeli Galaxy Z Flip totiž minuloročný procesor a Motorola Razr 2019 poháňa procesor strednej triedy, s ešte nižším výkonom.

Sme zvedaví, ako bude novinka vyzerať po dizajnovej stránke. Ich prvá verzia bola totiž mimoriadne masívna a s elegantnými skladacími zariadeniami od konkurencie sa nemohla porovnávať. Pánt v gumenom obale nepôsobil lákavo ani príliš profesionálne a mnohí pri tomto telefóne kritizovali najmä dizajn. Posúďte sami:

Zdroj: Luděk Vokáč, iDNES.cz

​Avšak, FlexPai bol plne funkčný a používatelia nehlásili žiadne masové problémy.

Zatiaľ nie je jasné, či príde novinka aj na európsky trh. Prvá generácia sa totiž predávala len v Číne za slušný peniaz v cene asi 1300 eur.