Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2020, 18:30

Koronavírus odhalil oblasť, ktorej sa momentálne historicky darí

  • Herná platforma Steam prekonala prvý raz 20 miliónov online používateľov. 
  • Milióny hráčov hrajú pritom videohry na ďalších známych platformách.
Koronavírus odhalil oblasť, ktorej sa momentálne historicky darí
Zdroj: Valve

Seriózne opatrenia pred nákazou koronavírusom postupne ovplyvňujú tie najrôznejšie oblasti. Kým na jednej strane ide o negatívne dopady, je tu isté odvetvie, ktoré sa aktuálne teší záujmu, upozorňuje portál Gamesite. Sú to streamovacie a herné platformy.

Enormné množstvo ľudí zostáva z preventívnych dôvodov v domácej izolácii a počas uplynulého víkendu padali historické rekordy. Hráčska platforma Steam, ktorá slúži na online objednávanie, sťahovanie a hranie hier zaznamenala viac ako 20-miliónov online hráčov prihlásených do tejto služby.

Z toho bolo až 6,2 milióna hráčov, ktorí boli aktuálne v niektorej z hier. Pre predstavu, platforma Steam má podľa aktuálnych štatiskík vyše 667 miliónov vytvorených účtov. 

Zdroj: SteamDB.info

Zaujímavosťou je, že ešte pred pár dňami mal Steam 19 miliónov online hráčov, čo vytváralo nové rekordy. Už vtedy písal portál IGN o tom, že sa prepisuje história. Rekordy sa však evidentne lámu zo dňa na deň.

Podľa štatistík zo 14.marca hralo “valvácky” Counter-Strike: Global Offensive rekordných vyše milión hráčov. Populárna hra DOTA 2 dosiahla takmer 700-tisíc hráčov a známy PUBG prekročil hranicu pol milióna.

Gamesite upozorňuje, že Steam ani zďaleka nepredstavuje “celý herný svet”. Ďalšie milióny hráčov hier boli pripojené na hru Fortnite či na herné konzoly v podobe Xboxu či PlayStation. Otázka od redaktora na sociálnej sieti Twitter ohľadom využitia hráčskych serverov padla aj na šéfa divízie Xbox Phila Spencera.

Ten hovorí, že využitie dosahuje špičky, no vďaka šikovným tímom a spoločnostiam ide všetko hladko. Hráči by tak mali mať bezproblémový priebeh hier.

Zo zaujímavosti si pozrite aj priebežný historický graf Steamu od spustenia služby:

Zdroj: SteamDB.info

Ticketportal.sk